Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 3 gyermekem van. Egy gyermek...

3 gyermekem van. Egy gyermek után én 2 után a feleségem veszi igénybe a családi kedvezményt. A munkáktatom a beremből von egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékot is. Ez vissza igényelhető?

Figyelt kérdés
Hogy tudom kiszámolni hogy kb mennyi jár vissza?
2018. febr. 7. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ketten együtt már igénybe veszitek a havi 99 ezret, akkor több már nem jár vissza. De mivel ez adó-és járulékkedvezmény, íg a járulékokból is vissza tudod igényelni. Havi max 99 ezer jár vissza, illetve amenni adót és járilékot fizetsz.
2018. febr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát ha tőlem vontak 200ezer egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékot akkor azt vissza igényelhetem?
2018. febr. 7. 16:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az adódból nem tudtad érvényesíteni a teljes kedvezményt, akkor igen.
2018. febr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A családi kedvezményt elsősorban a levont személyi jövedelemadóval lehet szembeállítani. Ha az kevés a teljes kedvezmény érvényesítéséhez, akkor lehet a továbbiakban a levont egészségbiztosítási- és nyugdíjjárulékra is érvényesíteni.


Tehát ha az adóval szemben teljes mértékben érvényesíteni tudtátok, akkor hiába vontak le járulékot is, nincs lehetőséged azzal szemben tovább érvényesíteni.

Ha nem tudtátok az adóval szemben érvényesíteni, akkor lehet a járulékkal szemben is, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a teljes járulékot vissza tudod igényelni, csak annyit, amennyit a kedvezménnyel szemben érvényesíthetsz.

Tehát többet nem kapsz, mint ami jár még akkor sem, ha sokat vontak Tőled.


"Hogy tudom kiszámolni hogy kb mennyi jár vissza"


Nehezen, ha nem tudjuk a Te és a párod bruttó éves bérét, a levont adóelőlegeket, a levont járulékokat, és egyéb - kedvezményt érintő - feltételeket. :)

2018. febr. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!