Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy is van ez? Mi a teendő?

Hogy is van ez? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
2017. július 3-ától vagyok bejelentve 2 órára. 2018 januárban bejelentettem, hogy babát várok. Áprilisig tervezek dolgozni. Azt hallottam, hogy minél előbb át kell magam jelentetni 8 órába, mert az utolsó 3 hónapot veszik alapul bizonyos eseteknél, meg a bruttó bért. Most csak 2 oraban a br. 40.500ft Én nagyon nem vagyok otthon ebben. Nem akarnak 8 órásra átjelenteni. Valaki segítene nekem mi a teendő? Illetve a gyes, csed, gyed hogyan működik? Annyi mindent mondták már hogy nem értek semmit. Köszönöm!!!!

2018. márc. 3. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hány órában vagy bejelentve, a fizetésed számít. Nem írtad, mikorra vagy kiírva, de feltétezem, tudod, hogy a szülést megelőző 2 évben kell 365 ledolgozott napod, akkor jár a csed meg a gyed.. A szülés előtti hónap utolsó napjától visszaszámolnak 3 hónapot, és az azt megelőző 180 nap átlagbéreből számolják az ellátásokat, a táppénz időszakát átugorva. De igazából a te esetedben ez mindegy is, mert a csed a fizu 70%-a, 28 ezer, amiből azt hiszem, csak szját vonnak, de ugyanott vagy, mnitha csak gyest kapnál, ami szinte forintra pontosan ugyanennyi. Ha most azonnal átjelent a munkáltatód 2 millió bruttóra, az is késő, ha egy hónap múlva már táppenzre mész.

(amúgy az ilyen kérdéseket érdemes a gyereknevelés /gyes, gyed témakörben feltenni, a gyakorló anyák otthon vannak ebben a témában)

2018. márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Áprilisig tervezek dolgozni


az megvan, hogy ez így tp-csalás? Előre tudod, hogy keresőképtelen leszel?

2018. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"az megvan, hogy ez így tp-csalás? Előre tudod, hogy keresőképtelen leszel?"


A szülők a Láng gépgyárban dolgoztak?

2018. márc. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem. Én az oep-nél. Jó itt vadászni.
2018. márc. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!