Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A betegségre adott adókedvezmé...

A betegségre adott adókedvezményt, ha igényeljük, automatikusan megadják vagy elötte leellenörzik?

Figyelt kérdés
2018. márc. 4. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Szjaba beírod, de nem kell csatolni az igazolást. Utólag, viszont ellenőrzéskor fel kell tudni mutatni.
2018. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kaptam igazolást az orvostól és meg is kaptam.A BNO kodom tágabb értelemben benne van.
2018. márc. 4. 17:01
 3/8 A kérdező kommentje:
Gondolom ha a betegségem nem tartozik bele nem adták volna meg.ugye?
2018. márc. 4. 17:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor kapsz igazolást, ha jogosult vagy. Neten rá tudsz keresni a BNO kódokra, amikre jár. Ha van ellenőrzés, akkor utólag, szúrópróbaszerűen.
2018. márc. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mint irtam a BNO kodban tágabb értelemben benne van.Meg fura lenne ha a NAV csak "ugy" utalgatna..akkor sokan beirnák..
2018. márc. 4. 17:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Be is írják sokszor...

Nekem is a könyvelőm beirta a két évvel ezelőttibe, miközben a tevékenységem miatt évente kétszer van orvosi alkalmasságim pont az ellenkezőjéről... Ez csak utólag tűnt fel nekem is. Inkább önrevízióztattam a dolgot.

2018. márc. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van, nálam még sosem csengetett a NAV, hogy mutassam az igazolásomat, sőt az ismerőseimnél sem. Máshonnan meg nem tudhatja a NAV, hogy van igazolásod.
2018. márc. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A NAV automatikusan nem jár ki ellenőrizni ezeket. De ettől még megteheti, és ha akkor nem tudod bemutatni a megfelelő dokumentumokat, akkor visszafizetés+bírság.
2018. márc. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!