Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Németországban keresnék...

Németországban keresnék munkát itthoni KATA egyéni vállalkozás mellett. Mik a bejelentési teendőim az otthoni vállalkozással, egészségbiztosítással stb. kapcsolatban, ha Németországban kapok teljes állást, részmunkaidős állást, vagy minijob-ot?

Figyelt kérdés
Jelenleg főállású KATA egyéni vállalkozó vagyok, nem áfa körös és van egy részmunkaidős alkalmazottam. Havi 50 e Ft-ot fizetek és az iparűzési adót átalányadózásban fizetem Budapesten.

#Németország #külföldi munkavállalás vállalkozás mellett #bejelentési kötelezettségek
2018. márc. 9. 13:09
 1/2 anonim ***** válasza:
2018. márc. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem kell mindig a fenyegetésekre hallgatni. egy esetben érdemes bejelenteni, ha kint alkalmazott leszel és biztosítva vagy. De ha itthon Kata-zol, akkor ezt sem kell. A lényeg: nyugdíjban a dupla fizetés nem lesz elszámolva. Az, hogy egészségügyileg kétszeresen vagy biztosítva, ez nem fáj senkinek. A két rendszer úgysem tud egymásról semmit. Ha minijob-ra mész, az eleve nem biztosítással járó, akkor az itthonit mindenképp tartsd meg és ha ott mész vészesetben orvoshoz, kizárólag mint látogató add ki magad, különben az oep kifizetteti veled a díjat, ha megtudja, hogy kint dolgoztál is itthoni kék kártyával jársz orvoshoz. Azaz nincs egy jó válasz, adótanácsadó (több vélemény) javasolt, mert nem biztos, hogy a megfelelőt fogod ki.

Üdv

Taxnet kft

Adótanácsadás

2018. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!