Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SZJA bevallási tervezettel...

SZJA bevallási tervezettel van dolgom?

Figyelt kérdés

Magánszemélyként ügyfélkapun kersztűl beadtam a 17-es évre vonatkozóan az 53-as bevallásomat.

Errefel eltelik 2 hét és érkezik egy értesítés, miszerint kaptam egy bevallási tervezetet a NAV-tól.

2 hét nem volt nekik elég arra, hogy rájöjjenek, hogy már küldtem? Van ezzel valamilyen teendőm, vagy logikusan már az az érvényes, amit előzőleg beadtam?


2018. márc. 19. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Átnézed a tervezetet,ha megfelel jóváhagyod,ha nem módosítasz rajta.
2018. márc. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezek szerint, amit már beküldtem nekik, az nem érvényes???
2018. márc. 19. 11:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna beküldeni mindenkinek automatikusan megcsinálják.
2018. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nemrég feltettem ugyanezt a kérdést, és többen egybehangzóan állították, hogy ha adtál be, akkor az az érvényes, a tervezettel semmi dolgod. Én már az adókedvezményt is visszakaptam, mikor a tervezet elkész´ült, de végül nem javítottam, úgy hagytam. Ha belegondolok, tavaly nem volt még ügyfélkapum, ugyanúgy magam adtam be, és akkor sem csináltam semmit a tervezettel. Szóval nincs vele dolgod.
2018. márc. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Ha benyújtottad a bevallásod, akkor az a végleges, amit Te készítettél el. Ilyenkor a tervezettel semmi dolgod, "felejtős" kategória, hiába a benyújtás után értesítettek annak elkészültéről.


Ezeket számítógépes rendszer végzi, vezérli, nem tudja összefuttatni, hogy Te már benyújtottál egy bevallást, mert az más csatornán történik.

2018. márc. 20. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. márc. 20. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!