Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Cégalapításkor milyen bejelent...

Cégalapításkor milyen bejelentéseket kell tennem? NAV felé leginkább?

Figyelt kérdés
Szóval a KATA-s Bt.-m bejelentéseit én intézem. Ma alapítottam és a 18T1040 bejelentést szerettem volna ma megejteni (magamra, mint beltag és ügyvezető), de azt írta az ányk, hogy amíg nincs adószám addig csak személyesen vagy postán mehet. Holnapra már bejegyzik és lesz adószám, ha holnap adom csak be az nagy gond? Egyke bejelentést tudom még, hogy 15 napon belül meg kell ejteni, valamint ugyancsak 15 napon belül a 18T201-t és a 1032-t. Ezeken kívül kelleni fog még valami?

2018. ápr. 4. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Holnapra már bejegyzik és lesz adószám, ha holnap adom csak be az nagy gond?


igen, az. BE kell adni adószám nélkül, papíron, majd megismételni elektronikusan.


Stb. HA sóher vagy, majd fizeted a büntit.

2018. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos KATA-s bt.-vel foglalkozó könyvelőt nem sikerült találnom... Nem jó kedvembe könyvelősködöm elhiheted...
2018. ápr. 4. 22:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Atyaég kérlek keress tényleg egy könyvelőt, de be ne add ezekez a bevallásokat.

Mi az a 1040?

Nem is létezik ilyen bejelentő, max T1041, de azt sem mindegy kire akarod.

Egykét is tök felesleges, automatikus megképzik az ügvezető meghatalmazását.

A cégre lesznek bevallások amiket nem csak induláskor kell beadni, azt is te fogod?

Önkormányzat? Kamara? 08-asok?


Hogy hogy nem találtál könyvelőt? Melyik része az országnak?

2018. ápr. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ajánlottam én itt már másnak könyvelőt, a válasza a mgelégedettségéről vissza is kereshető a válaszainál, ha kell az lérhetőség, írj privit.
2018. ápr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!