Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki külföldön dolgozott,...

Ha valaki külföldön dolgozott, de hazajön, akkor az ott befizetett nyugdíjjárulékát és TB-járulékát a magyar állam, Egészségbiztosítás elkéri?

Figyelt kérdés
Mi van akkor, ha valaki azt kint hagyja? Nem jobb neki inkább egy fejlett nyugati országban hagynia a pénzét?

#társadalombiztosítás #külföldi társadalombiztosítás
2018. ápr. 11. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért is kérné el?


Az adott ország szabályai vonatkoznak rá. A hazánkban befizetett adókat, járulékokat sem viszi el a "külföld".

2018. ápr. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
nyugdijat is csak bizonyos ido utan kapsz onnan. ha kint dolgoztal par evet hiaba fizetted a nyugdijjarulekot nem fogsz kapni semmit csak x ido utan. otthonrol pedig max onkentes nyugdijat tudsz fizetni.
2018. ápr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

"Nem jobb neki inkább egy fejlett nyugati országban hagynia a pénzét?"


Ezt a mndatodat én nem értem. Befizeted külföldön a járulékokat, hazajössz, mitől lesz neked jobb, ha az a pénz a külföldi kasszában van, mintha a magyarban? VAgy akár fordítva. Ha már levonták, az én életem nem lesz attól jobb vagy rosszabb, hogy hova került. Pláne, ha én Magyarországon vagyok, mitől lenne jobb nekem, ha az oszták állalkasszában van a levont járulékom?

2018. ápr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:

a TB nem kérdés, hiszen amíg kint dolgoztál, addig kintről kaptál egészségügyi ellátást, meg táppénzt, mostantól meg itthonról kapod.


A nyugdíjjal az a helyzet, hogy ha majd eléred a korhatárt, akkor kintről is kapsz nyugdíjat. Illetve EUn belül van egy olyan szabály, hogy ha nagyon rövid időt voltál kint (azt hiszem 2 év a határ), akkor a magyar nyugdíjadba számítják bele a kinti időt. A két nyugdíjintézet nem utalgat ennek ellenértékeként, ezek az apróságok nagyjából kiegyenlítik egymást.

2018. ápr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!