Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Facebook hirdetések áfája?

Facebook hirdetések áfája?

Figyelt kérdés

Teljesen véletlenül láttam egy adást a tévében ahol arról volt szó, hogy azok a vállalkozók akik Facebook hirdetést vesznek igénybe, áfát kellene fizetniük utána. Na most én ezt egyáltalán nem tudtam. Viszont a vállalkozásom Facebook oldalát egy kamu Facebook profilról kezelem, kamu adatokkal, de a bankkártyám csatolva van hozzá (nem a vállalkozásomhoz kapcsolódó számlával). Kicsit keresgéltem és találtam egy beállítást, ahol be lehet állítani, hogy nem üzleti célokra használom a hirdetést és megfizetem az ő áfájukat (írországi áfa), de eddig nem így csináltam. Kérdés, hogy lehet ebből bajom, ellenőrzi ezt valaki visszamenőleg?

Kérdésem, hogy



2018. ápr. 18. 16:11
 1/6 A kérdező kommentje:
...a vége lemaradt. Szóval a kérdésem, hogy jobban járok-e, ha önkéntesen bejelentem ezt és befizetem, vagy hagyjam inkább és bízzak benne, hogy nem derül ki? Havi szinten 4-5000ft-ot költöttem reklámra 1,5 éven át.
2018. ápr. 18. 16:13
 2/6 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez nem válasz a kérdésemre. Ez arról szól, hogy azok a vállalkozások bukhatnak le könnyen akik igénybe vettek hirdetést és számláztak nekik majd ezt követően nem fizettek be. De én, mint magánszemély vettem igénybe Facebook hirdetést.
2018. ápr. 18. 17:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Magánszemélyként nem kértek áfát? Nem kértek EU-s adószámot?
2018. ápr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Semmi ilyesmit. Igazából számlázási adatokat sem kértek, a facebook nevem van megadva, illetve most láttam, hogy van egy beállítási lehetőség, hogy business célra használom, vagy privát. Eddig alapból business volt beállítva, mivel business oldalt hoztam létre, de most hogy átállítottam kiírta, hogy innentől az ír áfával fogják ellátni a számláim (amiket amúgy eddig soha nem is kaptam, csak levonták a pénzt a kártyámról minden hónapban). Elég fura.
2018. ápr. 18. 18:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a Facebook hülyesége, hogy alapból nem szálmáz ilyenkor áfát.

Áfamentes számlát szabályosan akkor kérhetnél, ha van közösségi adószámod. Viszont ebben az esetben ugye 65-ös áfa bevallás és A60-as összesítő nyilatkozat bevallása szükséges (ehhez könyvelő is javasolt.)

És ilyenkor: ha van áfalevonási jogod, akkor nem fizetsz itthon semmit, ha nincs, akkor viszont itthon befizeted utána az áfát.

Bővebben itt:

[link]

2018. ápr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!