Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jár nekem adóvisszaigénylés?

Jár nekem adóvisszaigénylés?

Figyelt kérdés
105.000Ft körül jött ki az szjá-m előző évre. Nincs tartós betegségem és ehhez hasonlók, diák vagyok. Esetleg valahogyan igényelhetek vissza adót, vagy így nem lehet?

2018. máj. 6. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem... Azt kötelező a munkáltatónak levonnia, nem jár vissza csak úgy.
2018. máj. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, az csak az "ehhez hasonlók"-ra jár, betegség, gyerek, házasság.
2018. máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Adót fizetni muszáj, abból él az állam. Abból tartják fenn az iskolákat, egészségügyet, közlekedést, és mindent ami állami. Sőt a képviselöink fizetését is mi fizetjük.

Ha adókedvezményt akarsz magadnak akkor köthetsz önkéntes nyugdíjpénztári szerződést, önkéntes egészségpénztári szerződést, hosszú lejáratú életbiztosítást. Ezekre mind jár a befizetések után 20% adókedvezmény. Köthetsz lakáskassza szerződést is erre a befizetések után 30% államitámogatást kapsz. Tudtommal ezek ma a legjobb lehetőségek az adó minimalizálásra

2018. máj. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, csak tedd hozzá, hogy a magánnyugdíj sem ingyen pénz, mert az adójóváírás nyugdíjszámlára kerül vissza, tőkésedik tovább.

A lakáskasszához, ha meg fel akarja valaki használni, vagy mindenhez áfás számla kell, mert már nagyon rég nem szabad felhasználású vagy lakást kell venni belőle.

Szóval egyik sem "ingyen pénz" ahogy azt sokan képzelik.

2018. máj. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: így igaz ahogy írtad, de szerintem ingyen pénz sehol nincs. Legalábbis tisztességes úton biztos nincs. A lakáskasszapénzből felújítani is lehet nemcsak vásárolni. A számla nekem nem szokott gondot okozni mert aki nem ad számlát én azzal nem is dolgoztatok.
2018. máj. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!