Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem múltam el 18 akkor nem...

Nem múltam el 18 akkor nem kell adóbevallást csinálnom?

Figyelt kérdés
Ma gyorsan csináltam ügyfélkaput szüleimmel okmányirodában, be is regisztráltam, minden kész. Na szóval a nyáron voltam dolgozni 2x1 hetet, minden napra bejelentettek könyvelőn keresztül. Nem diákszövetkezeten keresztül mentem, ézért jelentett a könyvelőjük minden munkanapomra. Én, a szüleim, a munkaadó meg könyvelő is úgy tudta eddig, hogy mivel dolgoztam rendesen, nekem is kell adóbevallás. De most mikor be akartam lépni kérte az azonosítómat és kidobta, hogy “az ügyfél még nem töltötte be 18. életévét”. Most akkor mi van? Valaki aki ért hozzá?
2018. máj. 11. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy hány éves vagy, ha volt adóköteles jövedelmed, kell adóbevallást csinálnod. Viszont nem tudom, az egyszerűsített foglalkoztatásnál ez hogy működik (az az, ha naponta jelentenek be).

Hol írja ki, hogy nem vagy még 18? És mi történik, ha leokézod?

2018. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem enged bejelentkezni, mutattam szüleimnek, majd megkérdezik a könyvelőt, hogy ilyenkor mi van.
2018. máj. 11. 15:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Szülő adhatja be 18 alatt!!!
2018. máj. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tess: Kiskorú gyermek adóbevallási tervezetét az online felületen kizárólag a törvényes

képviselője ismerheti meg, hagyhatja jóvá, a bevallási tervezet jóváhagyására (ezáltal a

rendszer használatára) kiskorú gyermek még abban az esetben sem jogosult, ha

egyébként ügyfélkapus regisztrációval rendelkezik.

A tervezet online felületen történő jóváhagyásához szükséges, hogy a NAV

honlapjáról letölthető EGYKE nyomtatvány kitöltésével és beküldésével a törvényes

képviselő elektronikus ügyintézési jogosultságot szerezzen

2018. máj. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt kell biztosan tudni, hogy akkor, amikor dolgoztál egyszerűsített foglalkoztatás keretén belül dolgoztál, vagy sem.


Ugyanis EFO esetén csak akkor kell bevallást készíteni, ha egy bizonyos napi keretösszeget a kapott béred meghaladt. Ha nem haladta meg, akkor nem kell vele foglalkozni bevallás szempontjából.


2017. évben ez így alakult:

A foglalkoztatás napjainak számát kell megszorozni az adóév első napján hatályos kötelező legkisebb munkabér (minimálbér), vagy a garantált bérminimum napibérként meghatározott összege 130 százalékának szorzatával (7 631 Ft/nap, illetve 9 633 Ft/nap).


A számítást a minimálbér alapulvételével számított mentesített keretösszeg esetén az alábbi példa szemlélteti:

Foglalkoztatás napjainak száma: 10 nap

Kapott jövedelem: 80 000 Ft

Mentesített keretösszeg: 10 nap x 7 631 Ft= 76 310 Ft

80 000 – 76 310 = 3 690 Ft az az összeg, amit be kell vallani és megfizetni utána az SZJA-t.

2018. máj. 12. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés, hogy az efo adózik-e, hanem az, hogy miért jelezte a progi, hogy 18 alatti.
2018. máj. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nem múltam el 18 akkor nem kell adóbevallást csinálnom?"


Az lehet, hogy nem ez volt a fő gondja, de attól még leírhatom, hátha nem is kell adóznia, és akkor minek vacakol olyannal, amivel nem kéne? :)

2018. máj. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!