Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakáshitelt akarunk, és kell...

Arató pisti kérdése:

Lakáshitelt akarunk, és kell a nullás bizonylat, lekértem és azt írták, hogy hiányzik egy adóbevallásom öt évvel ezelőtről. Fogalmam sincs mi volt akkor, nekik már írtam, de hátha ti gyorsabbak vagytok a segítséggel?

Figyelt kérdés

2018. máj. 11. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Szerinted mi tudjuk, mit csináltál 5 éve?
2018. máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Elkuldjem az enyem?
2018. máj. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, ha nem adtál be arra az évre bevallást, akkor nem is volt adóköteles jövedelmed, tehát nem követtél el hibát vele, ugyanis bevallást nem kell készíteni, ha nincs mit bevallani.


Viszont a "nullás" igazolás kiadását csak akkor lépi meg az adóhivatal, ha biztos benne, hogy minden információ HIÁNYTALANUL, teljes körűen a rendelkezésére áll.

Ilyenkor lép be az az eset, hogy kéri a "nullás" bevallásokat is, ha a megelőző 5 évben valamelyik évben nem nyújtottál be bevallást. Neki ez csak azért kell, hogy biztos legyen benne, nem azért nem adtál be, mert elfelejtetted, de lett volna adóköteles jövedelmed, hanem azért, mert nem is kellett.


Ők csak erről akarnak meggyőződni!


Mi a teendő? A törvénytől eltérően arra az évre kénytelen vagy beadni "nullás" bevallást. Ezt annyit jelent, hogy kitöltöd a személyes adataidat, majd "végig" kinullázod.

2018. máj. 12. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!