Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2017 augusztusában hagytam...

2017 augusztusában hagytam abba a munkát, azóta munkanélküli vagyok. Milyen teendőm van az adózással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mondták a munkahelyen, hogy majd én önadózó leszek következő évben, mert ha elmegyek, és nem lesz új munkahelyem, akkor majd nekem magamnak kell megcsinálni a dolgot. Mit takar ez pontosan?

2018. máj. 17. 07:25
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Hogy magadnak kell megcsinálnod az adóbevallásodat. Akkor is kell, ha nem volt bevételed, mert nem dolgoztál. Gondolom, ügyfélkapud nincsen. Azt javaslom, menj be a NAVhoz. Nincs sok időd, a legutolsó határidő május 22, úgyhogy jól elhúztad a dolgot!
2018. máj. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Minden magánszemélynek az adóhivatal automatikusan elkészíti a bevallási tervezetét. Ezzel van tele a média!


Attól, hogy nem tudod, mit készített Neked, még elkészült. Ha nem reagálsz rá, akkor az lesz a végleges bevallásod május 22-én még akkor is, ha netalántán nem jók benne az adatok.


Március valameddig lehetett kérni, hogy postázzák ki lakcímre, mert egyébként ügyfélkapura küldik annak, akinek van ilyene.


Most jelenleg személyesen lehet megnézni az ügyfélszolgálatokon, ha tudni akarod, hogy "mi történik körülötted".

2018. máj. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!