Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszeri import vámkezelési...

Egyszeri import vámkezelési megbízás ez mit akar jelenteni? Ebayről rendeltem Canon fényképezőgéphez egy vakut 10086 forint összegben.

Figyelt kérdés

2018.április.17-én rendeltem az eBay oldalon egy K&F Concept E-TTL vakut, melynek típusa KF590-EX-C.

A termék ára: 10 086 HUF = 30,99 EUR

Szállítás: Ingyenes

A termék linkje: [link]



A mai napon(2018.május.18-án) kaptam egy ajánlott levelet.

Benne volt egy úgynevezett Egyszeri import vámkezelési megbízás témájú papír.

Korábban is rendeltem már hasonló összegben, de ez az első alkalom, hogy kaptam ilyen levelet.

Mik lennének a további teendőim?

Vámköteles az említett termék?

Nem vagyok otthon ebben a témában. Hülyeséget nem szeretnék csinálni. Mihamarabb szükségem van a termékre. Április 27-e óta Budapesten van.

Válaszokat előre is köszönöm.



2018. máj. 18. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
El kell olvasni a nyomtatványt amit küldtek. Ki kell tölteni, visszaküldeni, befizetni az áfát (nem vámköteles, hanem csak áfa, ami 27%), aztán kiküldik a csomagot.
2018. máj. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kínából á.f.a. köteles a termék.


Versand aus

Shenzhen, China

Lieferung nach Ungarn

Ca. 31. Mai - 12. Jul

Aus Shenzhen, China


Napi árfolyamon 27% áfát (2700-3000 Ft) plusz vámkezelést ( kb 3000 Ft) kell rá fizetni.

2018. máj. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
akkor plusz 6 ezer forint ha jól számolom?
2018. máj. 18. 17:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Kb. annyi.
2018. máj. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2018. máj. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!