Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Új munkáltatóm miért kéri...

Új munkáltatóm miért kéri szerződéskötéshez a korábbi munkáltatómmal kötött szerződéseim, kilépési dokumentumokat, jövedelemigazolást, TB igazolványt?

Figyelt kérdés

Eddig csak kisvállalkozásoknál dolgoztam, akik mutyiztak gondolom össze vissza, most először mennék multihoz.


Ha egyedül az előző munkaszerződésem van meg, mit tegyek?


TB igazolvány azt sem tudom mi.


Lehet be sem voltam jelentve, ezért pályakezdőnek számítok? Ennek van jelentősége?


Jövőben okosabb leszek, túl naiv voltam eddig.



2018. jún. 6. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
A legutolsó helyről szóló tarozás igazolást, oep kiskönyvet szoktuk kérni, esetleg az adóhoz az adatlap 2018-at, mást nem.
2018. jún. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tőlem mikor kérték mindig csak mondtam, hogy elveszett.
2018. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A korábbi munkáltatókkal kötött szerződéseidet nem kérheti, ahhoz semmi köze!


Viszont "munkáltatói igazolás a munkaviszony megszűnésekor" iratot kérhet, amelyben az szerepel, hogy mettől meddig dolgoztál az előző cégnél, van-e bérből tiltandó tartozásod.


TB-kiskönyv egy leporellószerű, vagy csak simán lapozható (ez a típus igen régi) kiskönyv, amelybe bevésnek némi adatot. Az első munkahelyen állítják ki, aztán az azt követő munkahelyek is írnak bele sorban.


ADATLAP 201X. évre iratot is állítanak ki, amelyen az adóbevalláshoz igazolják a jövedelmed és az abból levont adóelőleget, kapcsolódó kedvezményeket.


Ehhez a háromhoz van köze a cégnek. Igazából a legfontosabb a bérből tiltható tartozásigazolás. Ha a TB-kiskönyv nincs meg, akkor majd ők állítanak ki egy teljesen újat, amibe logikusan nem fognak szerepelni az előző munkahelyen "történtek". Nagy hátrányod nem lesz belőle.


ADATLAP 201X. évre iratot ha nem adod le, az sem katasztrófa, ezek nélkül is lehet munkaviszonyt létesíteni.


Sőt! munkáltatói igazolás nélkül is, csak akkor a munkáltató bevédi magát azzal, hogy írásban lenyilatkoztat arról, hogy büntetőjogi felelősséged tudatában kijelented, nincs bérből letiltandó tartozásod.

2018. jún. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!