Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nagy a baj? Esetleg nincs...

Nagy a baj? Esetleg nincs olyan, hogy eltekintenek ettől az egésztől? És, hogy ne keljen ezt az összeget befizetni?

Figyelt kérdés
Anno belekezdtünk egy olyan munkába amibe soha nem kellett volna..Szóval elhívtak minket dolgozni egy pénzügyi tanácsadó céghez úgy,hogy én nappali tagozatos diákként dolgoztam ott,a barátnőm pedig esti tagozatos diákként.Nekem ugye nem kellett adóznom és az adóbevalláson kívül semmilyen kötelezettségem nem volt,a barátnőmet nappali tagozatok diákként jelentették be a tudtunk nélkül...(mi mondtuk a helyi vezetőnek,hogy ő nem nappali tagozatos diák és ez kikötés volt náluk,mint kiderült így intézte el,hogy jöhessen a párom)..Én annyira nem néztem utána a dolgoknak és annyira nem voltam jártas ezekben a dolgokban,hogy azt se tudtam,hogy kell-e adóbevallást csinálni erről a munkáról,mivel 0 profittal zártuk azt a másfél hónapot amit ott töltöttünk.Most június van és nemrég mondtuk le a magánvállalkozóit miután a barátnőmet behívták a NAV-hoz adategyeztetés céljából.Teljesen lesokkolt minket,hogy neki vissza kell fizessük ezt a magánvállalkozói díjat is és minden egyéb juttatást...(családi,tb,segély) Most végzett a sulival,együtt dolgozunk,én suli mellett dolgozom és épp a jövőnket építgetjük és becsúszott egy ilyen...A tudatlanságunk ide vezetett.Kb. 1 millió forintot kéne befizetni a NAV-nak....Pénzem lenne befizetni,de sajnálom a semmire kidobni ezt a pénzt.

2018. jún. 8. 10:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok ha zavaros lett,remélem azért lehet érteni.
2018. jún. 8. 10:17
 2/10 anonim ***** válasza:

"a barátnőmet nappali tagozatok diákként jelentették be a tudtunk nélkül"

Most akkor be voltatok jelentve a tanácsadó céghez mint munkavállaló?

vagy vállakozók voltatok?

" nemrég mondtuk le a magánvállalkozóit "


Ha be voltatok jelentve, akkor iskolaszövetkezeten keresztül, vagy közvetlenül a tanácsadó cég alkalmazott titeket?


Ha nem voltatok bejelentve, hanem vállakozóként dolgoztatok, akkor milyen formában? KATA? vagy más?

2018. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem is kicsit zavaros...szerződésben álltunk a céggel de magánvállalkozók voltunk.Nem adóztunk semmit,hiszen nem tudtuk,hogy kell neki,0 profitunk volt,és decemberben fel is mondtunk,azóta meg nem is foglalkoztunk a dologgal és közben meg pörögtek a hónapok amit most fizetni kellene.
2018. jún. 8. 10:36
 4/10 A kérdező kommentje:
0 profit alatt azt akartam érteni,hogy semmi bevételünk nem volt.
2018. jún. 8. 10:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"szerződésben álltunk a céggel de magánvállalkozók voltunk"


"Nekem ugye nem kellett adóznom és az adóbevalláson kívül semmilyen kötelezettségem"


Jó, akkor kezdjük az elején:

Mikor kiváltottátok a vállalkozóit, milyen fajta adózást választottatok? Tételes költségelszámolást vagy KATA adózást?

Ha tételes költségelszámolásút, akkor minden hónapban kell adóbevallást csinálni: bevétel-költség, ha KATA adózás, akkor meg adózni.


"mivel 0 profittal zártuk azt a másfél hónapot amit ott töltöttünk"

Mi az, hogy 0 profittal zártatok? Kaptatok valamilyen pénzt a munkáért, csak voltak költségek is?

Mégis mit dolgoztatok egy pénzügyi tanácsadó cégnek?


"Én annyira nem néztem utána a dolgoknak és annyira nem voltam jártas ezekben a dolgokban,hogy azt se tudtam,hogy kell-e adóbevallást csinálni erről a munkáról"


Csak itt, a gyakorin eddig kb. 250x írtam le, hogy a vállalkozói kiváltása nem csak abból áll, hogy kiváltom ingyé', oszt mehet minden, hanem utána ADÓZNI KELL.


"Teljesen lesokkolt minket,hogy neki vissza kell fizessük ezt a magánvállalkozói díjat"

Nincs olyan, hogy magánvállalkozói díj - adó van.


"Kb. 1 millió forintot kéne befizetni a NAV-nak."

Mégis mire kell 1 milliót befizetni? Nyilván meg van adva tételesen.


"Pénzem lenne befizetni,de sajnálom a semmire kidobni ezt a pénzt."

Ha tisztábban leírod ezeket a dolgokat, akkor jó eséllyel ki tudjuk deríteni, hogy tudunk-e segíteni, tudsz-e valamit tenni vagy sem?

2018. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A főnök elkérte az ügyfélkapunkat,ő megcsinálta nekünk a magánvállalkozóit,nem tudjuk,hogy hogyan adóztunk,annyit tudok,hogy a barátnőmnek 9 hónapra visszamenőleg havi 50-70 ezer forintos tartozása van.Pénzt úgy kerestünk,hogy ha valaki kötött szerződést,de senkivel se köttettünk mert baromság volt az egész..
2018. jún. 8. 12:35
 7/10 A kérdező kommentje:
Ugye az 1 millió így jön ki,9 hónapra visszamenőleg havi 50-70 ezer forint,a tb támogatás,a családi pótlék és az adókedvezmény,főállású vállalkozó lett a barátnőm a tudta nélkül..Tehát végül is több mint 1 millió forintot kéne visszafizetnünk a könyvelőnk szerint.
2018. jún. 8. 12:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Havi 50 ezer x 12 hó = 600 ezer

Bírság 50 % = 300 ezer, a kettő együtt már 900 ezer. Minél később fizetitek be, annál több lesz a késedelmi pótlék, mert az még majd hozzájön ehhez.


Bár még előttem is zavaros az egész, és inkább a cég könyvelőjével, és a régebbi, rutinos munkatársakkal kellene tisztázni a dolgokat, mert szerintem te még mindig nem vagy képben, és még mindig nem tiszta ez az egész.

2018. jún. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem volt nappali tanuló jogviszonya, akkor vállalkozóként csak főállású lehetett, és a havi fizetendő TB + SzJA előleg kb. 50-70 ezer Ft. Ha az nem lett befizetve akár KATÁS, akár tételes elszámolású, akkor bizony azt be kell fizetni.
2018. jún. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

"A főnök elkérte az ügyfélkapunkat,ő megcsinálta nekünk a magánvállalkozóit,


Te jó Isten!


Borzalom...


Az ügyfélkapus belépő kódunkat senkinek nem adjuk meg! Még a jó Istennek sem! Az csak az ügyfélkapu "tulajdonosára" tartozik. Ez kb. annyit jelentett, mintha a bankkártyád PIN-kódját megadtad volna a bankkártyáddal együtt.


Konkrétan kiváltotta helyettetek a vállalkozóit.


S.O.S. keresni egy normális könyvelőt, vagy könyvelőirodát, aki tud segíteni rendbe tenni a dolgokat!


"Nagy a baj?" Igen, nagy a baj.


"Esetleg nincs olyan, hogy eltekintenek ettől az egésztől? És, hogy ne keljen ezt az összeget befizetni?"


Kérelmet lehet írni az adóhatóságnak, amelyben kéritek, hogy méltányosságból engedjék el, megírni ezt az egész szitut, aztán várni, hogy mit döntenek rá.

2018. jún. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!