Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan vásárlás után a NAV...

Ingatlan vásárlás után a NAV helyszíni szemlénél miket kérdez?

Figyelt kérdés

2018. jún. 11. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb. semmit, eljöttek ketten, meg sem nézték csak a földszintet és a garázst (azon akadékoskodtak, hogy a garázs szerintük nem a ház része, holott a tervek szerint és a valóságban is össze van építve), aztán leléptek. Sosem hallottunk róluk többet.
2018. jún. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nálunk tulajdonrész kivásárlás volt. Valószínűleg keveslik az összeget. Nem tudom mit kerdeznek ilyenkor.
2018. jún. 11. 19:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Megtekintik az ingatlant, hogy a szerződésben szereplő összeg reális-e. Ennyi...
2018. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na, ez vicces, mert pont én is kérdezni akartam egy ilyet. Mi most fogunk venni egy felújítandó lakást ami felújítva +5-6 millióval többet fog érni. A banki értékbecslő már volt kint, ők annyira értékelték amennyiért adja az eladó.

Mi van, ha felújításnál nem ad egyik mesterember sem számlát és nem tudom igazolni, hogy egy romhalmaz volt a lakás amikor vettük?

2018. jún. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A szerződést kell úgy megírni, hogy jó legyen. Belefogalmazni a lakás "lelakott" állapotát.
2018. jún. 12. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 -Jani- ***** válasza:
100%
Hozzánk érkezett a megjelölt időpontra két hölgy a NAV-tól, lézeres mérővel a helyiségek méretét kb megmérte. mindenre lényegében azt jegyzőkönyvezték h felújítandó (a vásárlás előtti 3-4 évben újítottak fel szinte mindent, az udvaron lévő melléképületre (műhely+tároló)mondta hogy nem fogadja el a földhivatali jegyzőkönyvet miszerint gazdasági épület, ő ezt garázsnak minősíti (más adózásba esik), ellenben azt mondta, hogy én határozzam meg hogy szerintem ez az épület mennyit ér ill szerintem mennyiből építhető egy ilyen. Lövésem nem volt hirtelen, azt mondta hogy egyezzünk meg 600000Ft-ban (egy tégla építésű 36m2 épület vízzel ezen a környéken inkább 2,5 millió alaphangon), így viszonylag olcsón megúsztuk ezt a részt is. Szerintünk azért írta bele a jegyzőkönyvbe hogy minden lelakott, mert árverésen vettük a házat a piaci értéknél kb 40%-kal kevesebbért és így gondolom el tudták fogadtatni hogy ez ennyit is ér. Azóta eltelt 4 év, immáron a vételi ár 2,5x-ét éri. de összességében pozitív volt a dolog, gyorsan végeztek (talán 15perc a dokumentumok áttekintésével együtt), normálisak voltak, látszott a viselkedésükön hogy nem kötekedni jöttek de láthatták is a papírokból meg amit elmondtunk hogy mi a szitu.
2018. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a választ. holnap jönnek. bízom benne, hogy velem sem fognak kötekedni.
2018. jún. 19. 17:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Esetleg leírod, hogy hogy ment? :)
2018. jún. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!