Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 812101 tevekenysegkoddal, ami...

812101 tevekenysegkoddal, ami epulettakaritas, mit lehet leirni az adoalapbol?

Figyelt kérdés
Minden termeknek kulon kodja van, hol talalom meg ezek listajat vagy legalabb a termekek nevet? Alkalmazott illetve esetenkent besegito szemely munkaberet is le lehet irni? Vagy ez a tevekenység csak (sajat) szemelyre szol?

#adóalap #Tevékenysegkód
2018. jún. 27. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, ne sajnálj ötezret egy szakwmberre
2018. jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha már vállalkozó vagy, akkor:

1.- vagy KATA adózást választottál és akkor semmit sem tudsz leírni költségként, mert itt csak a bevétel számít

2.- ha tételes költségelszámolású adózásban vagy, akkor viszont kellene legyen könyvelőd, aki mindezt elmondja.


De hogy valamennyire válaszoljak a kérdésre is: nyilván tisztítószereket, seprűt, lapát, hólapát, felmosó, kéztörlő, stb.

2018. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Röviden és tömören: minden, ami a vállalkozás működése kapcsán felmerül.

Részletesen: itt egy leírás, de egy könyvelő élőben jobban ki tudná fejteni:

[link]

2018. jún. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jún. 29. 07:33
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem jo a link, nem egyeni vallalkozo, hanem adoszamos maganszemely, tevekenysegkoddal..


Gondoltam a takRitoszereket..de kelkene oontisan a termekek KODJA..

HIGY CSAK ARROM KERJEK AFAS SZANLAT..

AZ AFA' nak ehhez semmi kote, tudom..

19, 5% eho + 15% szja- a kotekezo ado, ebbol nem lehet konyvelot fizetni!!!!!

Koszonon a vakaszt mi denkinek!

2018. jún. 29. 07:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, a link jó - arról nem tehet a linkelő, hogy Te nem írtad meg eredetileg, hogy adószámos magánszemély vagy.

Ráadásul épülettakarítást nem is lehetne adószámos magánszemélyként végezni - ahhoz egyéni vállalkozóit kell kiváltani.


Áfás számla kéréséhez meg nem kell semmilyen termékkód - csak egyszerűen leírja a számlára a termék nevét.


Javaslom, tényleg menj el egy könyvelőhöz, aki felvilágosít, elegyenget, mert sokkal-sokkal többet kell fizetned, ha pl. év végén nem jól fogod csinálni az adóbevallást vagy más dolgot és a NAV megbüntet.

2018. jún. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Koszonom hogy idot szant a problemamea es válaszolt


Lehet adoszamos maganszemelynek is ( es csak ilyen) ilyen epukettakaritasos kodja huszen itt van a kezemben a nav megadta


A termekek neve is jo nekem

De van kodjuk az biztos

Ha a nav le tudja ellenorizni es felulbiralja a termekrol kiallitott afas szamlakat akkor -a nav is megmobdhatnà mik ezek a termekek- miert kell ezert konyvelot fizetni?

2018. jún. 30. 03:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de attól, hogy kiadja a NAV, az még nem jelenti azt, hogy később nem fognak megbüntetni - hiszen előre ők nem tudhatják, hogy milyen sűrűn végzed azt a tevékenységet (bár eleve nem is értem, hogy adhatták ki erre a tevékenységre)


Nagyon erősen javaslom, hogy olvasd el, amit most belinkelek - igen hasznos tanulmány:


[link]


És nem, nem kötözködni akarok, hanem magam is ezzel a kóddal vagyok egyéni vállalkozó és tudom, hogy nem lehet adószámos magánszemélyként végezni.

2018. jún. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet adoszamos maganszemelynek is ( es csak ilyen) ilyen epukettakaritasos kodja huszen itt van a kezemben a nav megadta


meg hát, mert gőzük nincs, mit akarsz csinálni... az ilyen sóher félbolondokból élnek.

2018. jún. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szépen, " soher félbolond"!!

Problémáid vannak...intelletualisan, emocionalisan.


Level of IQ, EQ?

2018. júl. 5. 06:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!