Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Emiatt bajba kerülhet a barátom?

Emiatt bajba kerülhet a barátom?

Figyelt kérdés
Az új munkahelyén pénztárgépet is kezel. Amikor a nap folyamán a készpénzes fizetések összege elér egy bizonyos számot, a főnöke megkéri, hogy ne üsse be a pénztárgépbe. Ez mire jó? A további kp-s kifizetések után nem akarnak adózni? Bajba keverhetik ilyenekkel a barátomat? Elvégre a pénztáros neve mindig be van állítva, tehát ha ez adócsalásnak minősül, bűnrészessé teszik a barátomat, nem? Olvastam a neten, hogy 2-10 évet lehet kapni ilyenekért. Nem is értem, hogy mernek ilyet kérni a felettesek egy beosztottól...
2018. júl. 29. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Elvileg bajba kerülhet.
2018. júl. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Hogyne kerülhetne bajba... olyan büntetés fog járni neki és a munkaadónak is, hogy csak káprázik a szemük...


A munkaadó sok dolog miatt mondhatja.

Szimplán nem akar utána adózni vagy nem akarja átlépni a bevételi határt, stb.

2018. júl. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Büntetőjogi felelőssége biztosan nincs, maximum bírságot szabhatnak ki rá. Legalábbis 10 éve hoztak egy ilyen szabályt, az nem tudom él-e még.
2018. júl. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Abban az esetben, ha "próbavásárlásba" botlik, keményen megbüntethetik. Őt, nem a céget. Mivel nem tudja bizonyítani, hogy a munkáltatója kérte meg az adócsalásra.


Engem hiába kérne a főnök ilyenre, hülye lennék magam alatt vágni a fát azért, hogy neki jobb legyen az anyagi helyzete...

2018. júl. 30. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdezted már...
2018. júl. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!