Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van valaki, akinek nem utalták...

Van valaki, akinek nem utalták még az adóvisszaigénylését?

Figyelt kérdés

Súlyos fogyatékosság adókedvezményt igényeltem, még mindig nem kaptam meg az összeget, sem információt arról, hogy esetleg elutasították volna. Olvastam, hogy lehet késés, de már abból a határidőből is kikéstek. Nem tudom, várjak-e még, vagy felkeressem őket...



("Mikor utalja ki a NAV az adóvisszatérítést?


Az alapszabály az adózás rendjéről szóló törvény szerint a következő: a hibátlan adóbevallás beérkezésétől számított 30 napon belül, de legkorábban március 1-jétől fizeti vissza az állami adóhatóság az adóvisszaigénylésed.


Lényeg: nem a postára adás dátuma számít, hanem az adóhivatalhoz való beérkezés időpontja. Ilyen csúszás az Ügyfélkapun történő beadás vagy személyes leadás esetén nyilván nincs.


Vagy legalábbis nem lehetne. A május 20. körül beérkezett bevallásokra a kifizetési hatásidő június 20. körül lenne, ebben az időszakban tapasztalataink szerint 30-35 napra szokott a pénz megérkezni 🙁 Ha Te is az utolsó pillanatban, “last minute” adtad be az adóbevallásod (vagy korrigáltad az adóbevallás tervezetedet), akkor nyugi, várj kicsit…..")



2018. júl. 31. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vissza is kérted, vagy csak beírtad, hogy jár neked ilyen?
2018. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg a bevallásod nálad lévő példányát. Beikszelted az első oldalon, hogy visszakéred, vagy nem?


Mert ha nem, akkor hiába is jár, nem küldik, hiszen nem kérted, hogy küldjék. Ott "vár" az adófolyószámládon a Neked járó összeg.

2018. aug. 1. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, be van pipálva, hogy visszakértem. (Amúgy ügyfélkapun keresztül csináltam, de ez nem hiszem, hogy számít...)
2018. aug. 1. 09:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha bepipáltad, akkor adtál meg bankszámlaszámot, vagy utalási címet is hozzá. :)
2018. aug. 2. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun keresztül nézd meg, hogy mi van az adószámládon.
2018. aug. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megadtam a bankszámlaszámomat is az ügyfélkapunk. Tegnap felhívtam őket, azt mondták, személyesen intézzem...
2018. aug. 3. 13:39
 7/7 anonim ***** válasza:

És mit mutat az adószámlád?

Ha van tel.ügyfélazonosítód, akkor telefonon keresztül is intézheted, nem kell bemenned. Ha nincs, akkor konkrét ügyben nem adnak tájékoztatást telefonon keresztül, csak személyesen.

2018. aug. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!