Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az ilyesmit adóbevallásban...

Az ilyesmit adóbevallásban sehogy, semmilyen értelemben NEM kell feltüntetni, ugye?

Figyelt kérdés
Mondjuk elkészítem x étterem honlapjának olasz nyelvű fordítását, és fogyasztásban állapodunk meg...

2018. aug. 16. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg mindegy, milyen formában kapod a jövedelmet, annak az értéke után adózni kellene.

Na meg az is kérdés, milyen jogviszony alapján készítetted, mert ehhez normál esetben vállalkozói státusz kellene, vagy valamilyen megbízási szerződés. Vállalkozás esetében értelemszerűen kiállítod a számlát ugyanúgy a megállapodott értékben, a szerződésben pedig lerögzítitek, hogy az étterem ezt hogyan egyenlíti ki.

Megbízási szerződés esetében nagyjából ugyanígy jártok el, annyi, hogy ott nincs számla.

Az adózás meg innentől fogva standard (vagy vállalkozóként, vagy megbízási szerződés alapján)-

2018. aug. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Viszont mivel az ételfogyasztás személyes jellegű kiadás, ha SZJA-s vállalkozóként csinálod, akkor még SZJA-t is kell utána egyből fizetned, mivel azt "nem költségelheted el". Gyakorlatilag mintha egyből kivetted volna a pénzt a vállalkozásból (fizetésként) és elköltötted volna kajára.

(KATÁ-s vállalkozó esetében ez nyilván nem áll fenn, sem megbízási jogviszony esetében)

2018. aug. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Barter. Mindkét fél kiszámlázza...
2018. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Leetted nála az olasz honlapodat?!? :-) Nem semmi. Kutya drága étterem lehet...
2018. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is fordítottam francia étlapokat, és az elsőnél ugyanígy álapodtunk meg. (És nem az egész étlapot ettem végig, ahogy előttem írták, hanem egy hatszemélyes vacsorát kaptunk négy fogással és itallal.)

Az adóbevallásnál van egy olyasmi rubrika, hoyy "természetbeni javadalmazás vagy juttatás", valami ilyesmi.

Oda kell(ene) beírnod, ha számlát is adtál.

Ha csak szóbeli hoci-nesze szerződés volt, nem kell utána adózni.

De ez csak egyszer fordult elő, a többiért (három-négy ilyen szerződésem volt) már pénzt kaptam, és számlát adtam.

Az már beleszámít az adóba.

2018. aug. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Létezik az SZJA törvényben egy "szokásos piaci érték" fogalom.

Ezt kell alkalmazni hasonló esetben.

Ilyen szitu az is, amikor például házépítésben segédkeznek a közeli hozzátartozónak nem nevezhető barátok, cserébe ebédet, innivalót, kávét kapnak.

Röhej, de ez így van...

2018. aug. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elméletben fel kell, gyakorlatban a kutyát nem fogja érdekelni (ha nincs hivatalos szerződés rá).
2018. nov. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!