Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Biztosított őstermelő?

Biztosított őstermelő?

Figyelt kérdés

"Biztosított a mezőgazdasági őstermelő, ha a reá irányadó nyugdíjkorhatárig hátralévő idő és a

már megszerzett szolgálati idő együttesen legalább 20 év"

Ezt értelmezné valaki nekem? Ha én 22 éves vagyok de dolgozni még nem dolgoztam semennyit akkor biztosított vagyok vagy ahhoz kell munkaviszony is?


2018. szept. 8. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs sehol biztosítotti jogviszonyod, akkor őstermelőként vagy az, fizetned kell...
2018. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De mit? 7 % egészségbiztositási járulékot, 10% nyugdíjjárulékot?

És tb-t az kell fizetni magam után?

2018. szept. 8. 17:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Amennyiben már van őstermelői igazolványod, akkor a bevételed után kell a járulékaid összegét kiszámolnod és negyedévente kifizetned, akkor leszel biztosított őstermelő, ha ezeket fizeted magad után, ha nem, akkor azok az időszakok elvesznek. Akkor, ha még nincs őstermelői igazolványod, az adott évre érvényes minimálbér összegét kell egy évre kiszámolni, vagy ha az utolsó 3 hónapban váltod ki az őstermelőidet, akkor az utolsó negyedévre számolni, tehát minimálbér x 4 és az alapján kell a járulékaidat kiszámolnod és fizetned, plusz kezdő őstermelőként szociális hozzájárulást is, ami ha jól emlékszem, most már talán 19%. A járulékokat egyébként az elősző évi bevételed 20 % - a után kell számolnod, ha nem éred el a 8 m Ft- ot.
2018. okt. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!