Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingóságnak számít e a kutya?...

Tom0919 kérdése:

Ingóságnak számít e a kutya? Szeretnék eladni, de évente nem éri el a 600ezer forintot. Kell e adóznom utána?

Figyelt kérdés
2018. szept. 30. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ingóság, de ha üzletszerűen csinálod, akkor arra nem vonatkozik a 600 ezres limit.
2018. szept. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

mi számít üzletszerűnek?

ha hobbi kutyás vagyok évente eladok 3-4 kutyát?

2018. szept. 30. 16:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy anyag a témában:


[link] [link]


Egyértelmű választ ez sem ad, hogy mikor üzletszerű, nem is könnyű eldönteni.


Szerintem az lehet a mérvadó, hogy ha szándékosan pároztatod a kutyát azzal a céllal, hogy a kiskutyákat eladd, akkor az üzletszerű.

2018. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Gyakorlatilag ha 1-nél többször csinálod az üzletszerű.
2018. szept. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

#4 Ez nem ilyen egyszerű, a rendszerességg csak az egyik kritérium.

A haszonszerzési cél a másik, és ez a nehezebben megfogható.

2018. szept. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Magyarul ha én kutya szeretetéért, jobbnál jobb egyedek lehozásáért tenyésztek és a fölösleget értékesítem és maradok a 600ezer forinton belűl.

Abba nehezen tudnak belekötni

2018. szept. 30. 18:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Állj, Kérdező, azért ne keverd a szezont a fazonnal :) Aki a "jobbnál jobb egyedek lehozásáért tenyészt és a fölösleget értékesíti" az NEM szereti az adott állatot.. Az szereti, aki a kajlafülű kóborkutyának enni ad, meg az is, aki odavan a kócos utcamix kutyájáért.. De aki képes arra,hogy szerencsétlen állatokat direkt pároztassa, abból pénzt húzzon,az nem az állatokat szereti, hanem a pénzt :) És innentől, akárhogy is csűröd csavarod, üzletszerű a dolog, amire készülsz. Adózzad csak le, az utolsó fillérig!!
2018. okt. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!