Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családit elvehet a nav?

Családit elvehet a nav?

Figyelt kérdés
Kaptam büntetést a navtol és 20.an leszedett a számlámról 257ezer ft-ot és 71ezret rajta hagyott.ma megkaptam a családit 26ezer ft-ot és mind vitte .ilyet megtehet ?ezt vissza lehet igényelni?

2018. okt. 2. 20:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megteheti. Számlán levő pénz inkasszózható, mindegy, milyen jogcímen kaptad. Mentes rész felett viheti.
2018. okt. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%

Mennyi büntetést kaptál?

Miért?

2018. okt. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Fizetni kellett volna.
2018. okt. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
705 ezret mert nem adtam be az adomat. De még ertesitöt se küldött hogy tartozok vagy vmi
2018. okt. 3. 03:59
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Az ki van zárva, hogy nem küldtek értesítést. Ugyanis végrehajtás előtt - szinte - kötelező a fizetési felszólítás. Legalább egyszer.


Általában az adózók nem veszik át ezeket úgy gondolva, hogy amiről nem tudnak, az nincs is. :)


A bankszámlán lévő pénz mindegy, hogy milyen jogcímen került oda, a mentes rész feletti inkasszálható a végrehajtók által. Tehát nem csak a NAV inkasszálhatja, hanem bármilyen más végrehajtó (önálló bírósági, törvényszéki, önkormányzati stb.)

2018. okt. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez az egyetlen bevételem van.igy is elveheti mindet?
2018. okt. 3. 06:53
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Mindet nem, de bizonyos osszeg felett igen.
2018. okt. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Csak egy kérdés, ha ez az egyetlen bevételed, nem dolgozol, akkor miért kéred számlára a családit?

Kényelemből, hogy 1 nappal előbb megkapd?

Postán kell kérni!

Számláról mindent vihet, kivéve 35 ! naponta 28 000 ft-ot.

Tehát, két fizetésből 1* 28 000-et.

2018. okt. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
9%

35 ezerből kellene megélnie valakinek?

Gratulálok az államnak.

Én kajára többet költök, pedig még csak tinédzser vagyok.

Mit mondjon akkor egy családos ember, akinek ott van a rezsi meg a gyerek? Vagy gyerekek.


Köcsög ez az állam.

2018. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Kocsog az allam, mert be akarja hajtani az adossagot? Figyelj, akkor kerek toled kolcson fel milliot, de nem adom vissza es k*csog leszel, ha be akarod hajtani.
2018. okt. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!