Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Június 4-én megszűnt a hallgat...

Június 4-én megszűnt a hallgatói jogviszonyom, mert zárásként oklevelet szereztem, viszont a diákigazolványt nem kellett leadnunk, azt mondták október 31-ig használjuk nyugodtan. Na de mi van a diákmunkával?

Figyelt kérdés
Megkérdeztem a diákszövetkezetet, ők azt mondták ezzel a diákkal nyugodtan dolgozhatok október 31-ig, mert addig érvényes függetlenül attól, hogy megszűnt a meghallgatói jogviszonyom. Dolgoztam is még júniusban, júliusban jóhiszeműen. De most már egyre inkább aggódom, hogy jogilag ez így helyes-e és nem-e lesz nekem ebből később bajom? Hiszen ők simán mondhatják utólag azt is, hogy én csak szimplán nem jeleztem, hogy megszűnt a jogviszonyom. Valakinek tapasztalat?

2018. okt. 20. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Amíg érvényes a diákigazolvány, addig nyugodtan dolgozhatsz vele. Én is dolgoztam 5 éve, semmi baj nem volt vele, hiszen törvényes. (Ráadásul én úgy, hogy nyáron volt egy rendes munkahelyem is, csak az megszűnt, ezért utána október végéig ismét diákmunkára mentem.)


Ugyanígy érvényes a többi kedvezmény is, tehát TB-t nem kell fizetned a lejártáig és utána még 45 napig (december 15), valamint vehetsz diákbérletet tömegközlekedésre (sőt, ha október 31-én veszel diákbérletet, az a lejártáig még érvényes marad, akkor is, ha a diák már nem, mert a vásárlásakor jogilag még diák voltál - 2013-as infó, remélem, azóta nem változott).

2018. okt. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 🙂
2018. okt. 20. 12:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs mit :)


(a lepontozó olvasó nem írná le, mi volt a baja?)

2018. okt. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!