Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Táppénz alatt munkáltató...

Táppénz alatt munkáltató megszűnik?

Figyelt kérdés

Egy bt-ben dolgoztam, veszélyeztetett terhesként 1 hónapja itthon vagyok. Ma tudtam meg, hogy a főnököm meghalt, a bt valószínű megszűnik. Április 5re vagyok kiirva,17 hetes vagyok.

Olyenkor mit tudok tenni?

A táppénz járni fog továbbra is,és csed/gyed-re jogosult leszek?


2018. okt. 26. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a cég jogutód nélkül megszűnik, akkor te munkanélküli leszel. Apukám pont így járt az előző munkahelyén, ott is meghalt a tulaj. Szóval sajnos nem fog tovább járni a táppénz, és csedre/gyedre se leszel jogosult. Amit tenni tudsz, hogy nem regisztrálsz a munkanélküliben, hanem majd csak tavasszal, úgy időzítve, hogy a csed igénylésekor még járjon az álláskeresési, a csedet meg igényeld 28 nappal szülés előtt.
2018. okt. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így igaz.

Sajnos megszűnt a passzív táppénz már évek óta. Így ma jogutód nélkül megszűnik a cég, ellátás nélkül maradsz.

A csedet abban az esetben tudod megigényelni, ha az álláskeresési járadék alatt szülsz. Összege maximum a minimálbér 70% lesz, ezután már fog járni passzív jogon a gyed. De ha a második baba előtt nem tudsz elmenni dolgozni, ott már nem leszel jogosult se csedre, se gyedre.

2018. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszotokat!

Utolsó, csak 1 gyereket szeretnénk :)

2018. okt. 27. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!