Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB elmaradást a NAV felé...

TB elmaradást a NAV felé hogyan lehet rendezni?

Figyelt kérdés
Sajnos elmaradásom keletkezett a NAV felé a TB befizetéssel kapcsolatban, jónéhány hónapos elmaradás, amely időszak alatt végig munkanélküli voltam, és nem fizettem be a havi hetesezer valahányszáz Ft-os összegeket. Most kaptam róla felszólítást a nemrég nyitott ügyfélkapumra, de nem tudom hogyan kell az összeget megfizetni a NAV-nak. Egy közönséges postai pénzátutalási csekk is megteszi, vagy pedig valamilyen NAV által kitöltött csekket kell ehez igányelni és igénybe venni?

2019. jan. 7. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Az Ügyfélkapun keresztül is be lehet fizetni bankkártyával. A pontos elérési utat nem tudom, majd más megmondja.
2019. jan. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs a bankártyámon annyi pénz, mert kivettem amikor nem volt munkahelyem, ezért inkább valamilyen postai csekkes megoldás volna az üdvözítő, hiszen készpénzben itthon még éppen van annyi, hogy be tudjam fizetni.
2019. jan. 7. 21:20
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Pl.

Menj be NAV-hoz, kérj csekket

2019. jan. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
Hány havi ?
2019. jan. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát már több mint százezer Ft a pótlékkal illetve a büntetéssel együtt.
2019. jan. 7. 21:42
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Menj be a NAV-hoz mindenképp. Ki kell tölteni egy nyomtatványt és neked kell kiszámolni, hogy pontosan mennyi elmaradásod van. Lehet adnak részletfizetési lehetőséget, de csekket biztosan.
2019. jan. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Ha már kapott felszólítást, akkor mit is kellene a kérdezőnek kiszámolnia?


Igényelj csekket a NAV-tól (akár többet is), és azon fizesd be, ha nem tudsz utalni.


Fizetési nehézség esetén 500 ezer alatti tartozásnál kérhetsz automatikus részletfizetést is. Ezt évente egyszer, maximum 12 hónapra lehet kérni. A kérelembe le kell írni, hogy automatikus részletfizetést kérsz. Ha nem írod bele, hogy automatikust kérsz, akkor vagyonfeltárást végeznek, sok-sok adatot bekérnek, és aszerint bírálják el, és nem biztos, hogy megadják. Ha beleírod, akkor nem kérnek semmit, ha megfelelsz annak hogy 500 ezer alatti a tartozás, AUTOMATIKUSAN megkapod. Erről írásban értesítenek.

2019. jan. 8. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

"illetve a büntetéssel együtt."


Ezt imádom! Milyen büntetés?

Egy elmaradásnál csak késedelmi kamat van, ha végrehajtásra adták a tartozásod, akkor végrehajtási költségek is. Az sem büntetés. A büntetést az adószámlád 215 adónemén tartják nyilván. Ha ilyened nincs, akkor büntetésed sincs.

2019. jan. 8. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó! Milyen büntetés? A nav-nak jogában áll ilyen esetben büntetést is kiszabni bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt. Más kérdés hogy ettől szinte mindig el szoktak tekinteni ha valaki önként fizet és nem kell végrehajtani.
2019. jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs részletezve a kapott felszólításban, hogy miből is tevődik össze az összeg, de mi az adott időszakra kevesebbet számítottunk ki, mint ami a levélben szerepel, ezért gondoltuk, hogy vagy késedelmi kamat, vagy pedig büntetés is járult hozzá. Akkor alighanem késedelmi kamatról lehet szó tulajdonképpen, mivel az általunk a NAV kalkulátor weboldalán kikalkulált összegtől csak pár havi eltérés mutatkozik.
2019. jan. 8. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!