Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha bejelentenek valakit a...

Ha bejelentenek valakit a NAV-nál, hogy nem ad számlát (ebből kifolyólag nem is adózik valószínűleg), azt azonnal büntetik is, vagy csinálnak előtte próbavásárlást?

Figyelt kérdés
Teszem fel, valamit veszek a neten, megadja az illető a számlaszámot, ez alapján én feldobom a NAV-nál, ha nem ad számlát. Bizonyítékom a weboldal, pár talált adat (pl. Facebookon) és a számlaszám. A lefolytatott beszélgetések, e-mail stb. gondolom nem bizonyíték, ha áll profilok mögé bújik. Ilyenkor ennyi elég, vagy csinálnak egy próbavásárlást is nála?
2019. jan. 14. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ, hoy milyen formában árusít.

Pl.: Eladhatok a neten 300 tárgyat, 100M értékben. Nem kell számlát adnom, elég, ha magánszemélyként, az év végi adóbevallásnál leadózom.

2019. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Ki? Mit? Nem mindegy, hogy egy cégről van szó vagy egy magánember adja el a cuccait.
2019. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Magánszemély. Rátaláltam egy Facebook csoportra, van amúgy weboldaluk is. Valószínűleg áll neveik vannak az adminoknak. Az egyikkel beszéltem, fizettem neki 5.000Ft-ot pár hetes tagságért. Sportfogadási tanácsokat adnak, leírás, tippek, trükkök stb. Nagyon gyengén muzsikálnak, csak veszítettem, számlát pedig nem kaptam, így gondoltam, ezzel visszaadom, hogy felnyomom őket. Elég bizonyíték a számlaszám, pár kép weboldalról, csoportról stb., meg a kiküldött tippek? Bár az a helyzet, hogy mindegyik más. Más a számlaszám tulaja, más a Facebook profil, a weboldal e-mailjéről kaptam a leveleket stb. Vagy csinálnak náluk próbavásárlást, esetleg engem még elővehetnek, vagy hogy működik ez?
2019. jan. 14. 15:13
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Nem fognak senkit megbírságolni bemondásra.
2019. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mármint? Ha én jelemtem a számlaszámhoz tartozó nevet, nem tesznek semmit?
2019. jan. 14. 16:02
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Mégis mit tennének? MAgnszemélyként nem számlaadásra kötelezett, pláne nem egy másik magánszeméllyel szemben.
2019. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Lassan feketéző sportfogadók közti bandaháború lesz. Ők nyomtak fel Titeket a Navnál? :-)
2019. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Magánszemélyként nem. Pont ezért kellett volna neki egy adószám nem? Mivel nem volt (pl. lehetett volna akár egyéni vállalkozó), így ezeket elmúlasztotta (számlaadás, adózás). Gondolom nem én voltam az első, aki befizetett. Nem tudom elhinni, hogy ezzel ne foglalkozna a NAV, viszont azt sem tudom, hogy ennyi bizonyíték elegendő-e. Ezért kérdezem, hogy ilyenkor csinálnak valami próbavásárlást, vagy megvizsgálják és megkapja, amit érdemel? Vagy feleslegesen jelentem, nem foglalkoznak ezzel, nem lehet bizonyítani?
2019. jan. 14. 17:44
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
jah, vagy úgy tűnik, hogy a másik kérdés is csak egy kitaláció volt, és valami Balázska szintű unatkozó személy írkálja ezeket a történeket :D
2019. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Szóval, ha veszek egy lottót, és nem nyerek, akkor majd feljelenthetem a Szerencsejáték Zrt-t, vagy a postán a lottózót, mert nem nyertem, pedig reklámozzák a nagy nyereményeket? :D

Nem garantálták, hogy nyerni fogsz, csak tippeket adnak. Te voltál a hülye, hogy fizettél ezért.

2019. jan. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!