Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV tartozást behajthatnak a...

NAV tartozást behajthatnak a cég székhelyén?

Figyelt kérdés
2019. jan. 19. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze.
2019. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
BE bizony, tessék olvasgatni a törvényt.
2019. jan. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kevés infó.


Ki tartozik a NAV-nak? A cég, vagy Te, mint magánszemély?


Ha a cég, akkor a cégen (vagyonán) hajtják be a tartozást.

Ha Te, mint magánszemély, akkor az közvetlenül nem érinti a céget.

2019. jan. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Cég tartozik a NAV felé, az én bejelentett lakcímem van megadva székhelynek, de nekem nincs közöm a céghez csak hozzá járultam hogy itt legyen a székhely. Cégtábla van kirakva de semmije nincs itt a cégnek. Elvihetnek vagy lefoglalhatnak itt bármit?
2019. jan. 20. 10:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben azért konnyebb bizonyítani egy igényperben, hogy mi van a cég tulajdonában és mi nem.


Egy megállapodás minimum legyen a céggel, hogy ingóságot nem tárolhat a címen.

2019. jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pupusz ***** válasza:
Ha kiszáll a végrehajtó, közlöd, hogy a cégnek itt semmilyen tulajdona nincs, nem végez, végzett itt semmilyen tevékenységet, csak a levelei érkeznek hozzád. Ezt szépen felveszik jegyzőkönyvbe és nem nyúlnak semmihez. Ugyanis nem tehetik meg. Nem a cég tulajdona az ingatlan, hanem a tiéd.
2019. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pupusz ***** válasza:
Mind e mellé azért nem árt egy székhelyhasználati szerződés, amelybe benne foglaltatik, hogy a cégnek csak a levelei érkezhetnek a címre, nem tárolhat ott semmit, nem végezhet ott semmilyen tevékenységet. Így teljesen le vagy fedve.
2019. jan. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!