Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Rokkantnyugdíj esetén a...

Rokkantnyugdíj esetén a munkabérből származó jövedelem jelenthet kizáró okot a folyósításban VAGY egyéb bevétel is, pl. bérbeadásból származó jövedelem?

Figyelt kérdés

3 hónapig, és mennyi is a határ összegszerűen 2019-ben?

Mi történik, ha egy forinttal ez alatt a határ alatt van?


2019. jan. 19. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen ellátást kapsz?
2019. jan. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nincs már olyan, hogy rokkantnyugdíj - csak rokkantsági ellátás.

A minimálbér 150 %-át nem haladhatja meg 3 egymást követő hónapon keresztül. A minimálbér jelenleg 149 ezer ft, ha a BRUTTÓ 223 ezret nem haladod meg, akkor nincs gond.


"Mi történik, ha egy forinttal ez alatt a határ alatt van?"

Nem kell ennyire kicentizni: esetleg beleszámítanak olyan dolgot, amire nem is számítasz, aztán máris megvonják az ellátást.

2019. jan. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak a keresőtevékenységből származó jövedelem számít bele. A bérbeadás nem az.
2019. jan. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kettes.: a bruttó minimálbér 150.
2019. jan. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs én voltam hülye, tárgytalan :)
2019. jan. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék rá, mi miatt van 17 %-ra lehúzva a 2-es válasz?

Ezzel ugyanis maximálisan meg lesz tévesztve a kérdező, mert azt hiszi, nem pontos a válasz.


"4. A rokkantsági ellátásban részesülő személy kötelezettségei


A rokkantsági ellátásban részesülő személynek tíz napon belül értesítenie kell a rehabilitációs hatóságot, ha

...

- keresőtevékenységet folytat és a jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül meghaladja a minimálbér 150 százalékát. A bejelentéssel egyidejűleg a jövedelem összegét is igazolni kell."



5. A rokkantsági ellátás folyósítása melletti keresőtevékenység


A rokkantsági ellátás mellett lehet keresőtevékenységet folytatni, feltéve, ha 3 egymást követő hónapon keresztül nem haladja meg a jövedelem a minimálbér másfélszeresét. "

2019. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amúgy akkor számít, ha 3 EGYMÁST KÖVETŐ hónapban haladja meg: ha pl. 2 hónapig meghaladja - akárnyennyivel, de a 3.-ik hónapban már nem, akkor nem kell jelenteni. Ha a 4.-ik hónapban megint meghaladja, nem probléma.


És pl. a keresőtevékenység is egy elég tág fogalon, sok minden beleférhet: pl közületek bárki is meg tudja mondani, hogy a munkabérhez adott, munkabérrel együtt adózó cafeteria vajon jogilag hová tartozik?


Azért írtam, hogy nem kell kicentizni, mert lehet, hogy pont egy cafeteria juttatást (mivel idén. jan, 1-től a munkabérrel együtt adózik) hozzászámolnak és amiatt bukja az egészet. Ennyi.

2019. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7, nagyon okos akarsz lenni...

Igen, pontosan megmondom, mi tartozik bele. Ugyanis az Flt fogalmát kell alkalmazni a megváltozott munkaképességűek ellátásai esetén. Azt pedig, hogy azokban a jogviszonyokban mi számít jövedelemnek, egyéb jogszabályok szabályozzák.

Nem óvatoskodni kell, hanem ismerni a szabályt.

2019. jan. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8


Nem akarok nagyon okoskodó lenni, hanem magam is rokkantsági ellátást kapok és még a rokkant csoport adminjai sem tudták kibogarászni, hogy beleszámít-e a cafeteria vagy sem.

Ezenkívül annyira nem vagyok okos, hogy azt sem tudom, mi az az flt (amiben szerinted benne van) - de szerintem ezzel nem vagyok egyedül - úgyhogy akkor megkérlek, ne csak idevágj egy lenéző mondatot, hanem segíts, hogy tudjuk, mit hol találunk meg, vagy urambocsá, talán le is írhatnád, mi számít bele.

Köszi.

2019. jan. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Amúgy rokkantnyugdíjban részesülök.


Bérbeadásból lehetne havi 80e jövedelmem, de ki tudja, meddig. Mivel bizonytalan, nem akarom kockáztatni a biztos rokkantNYUGDÍJat.

2019. jan. 28. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!