Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig tudom visszaigényelni...

Meddig tudom visszaigényelni a személyi kedvezményt?

Figyelt kérdés

Már régóta járna nekem személyi kedvezmény az SZJA-ból, amit a NAV oldalán talált dokumentum szerint 5 évig lehet visszamenőlegesen is visszaigényelni önellenőrzéssel (nyilván ha akkor fennállt a diagnózis - ez bőven több, mint 5 év).

A kérdésem az lenne, hogy hány évet tudok visszaigényelni idén. 2013,2014,2015,2016,2017 évekre tudom igénybe venni + idén az adóbevallás határidejéig nem önellenőrzéssel a 2018-asat, vagy 2014,2015,2016,2017,2018 évekre tudom visszaigényelni?



2019. febr. 1. 05:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha valaki tudná az önellenőrzés menetét, az is érdekelne.
2019. febr. 1. 06:06
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazolni is tudod 5 évre visszamenőleg orvosi igazolással?

Idén fogod a 2018-as bevallást beküldeni, szóval 2013, 2014,2015,2016,2017 évekre tudod visszakérni.

[link]

Van róla elég sok infó, a navoldalá nis meg pl.

[link]


Lesz önellenőrzési pótlék. Ha nagyon nem megy, keress fel könyvelőt, aki biztosan tudja.

2019. febr. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen az orvosi igazolás már ki van állítva róla és a betegség kezdetének dátuma 2010.


"Az önellenőrzéshez pótlékfizetési kötelezettség kapcsolódhat. Önellenőrzési pótlékot akkor kell felszámítania az adózónak, ha az önellenőrzéssel módosított kötelezettség meghaladja az eredetileg bevallott kötelezettséget, vagy a bevallott támogatási igényjogosultság az önellenőrzés eredményeként csökken. Ellenkező esetben – az adózó javára mutatkozó önellenőrzés esetén - pótlékot nem kell felszámítani."


Ha jól értelmezem, csak akkor kell pótlékor fizetni, ha a NAV jár rosszul = több lett volna az adókötelezettségem/nem járt volna valamilyen kedvezmény.

2019. febr. 1. 08:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell pótlékot fizetni. Én is utólag kértem vissza 5 évet, egy fillérembe nem került.
2019. febr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia.


Konyvelo megcsinalja pikk pakk.

Van konyvelo ismerosom is csak nem tudom melyik varosban laksz.


Ha debrecen, akkor irj ram privatban es megadom az elerhetosegeit.


Nekem is o csinalta meg :)

2019. febr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, válaszokat. Megoldódott a dolog, egy ismerősöm, aki tavaly ugyanígy igényelte vissza, segít.
2019. febr. 3. 05:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!