Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy néni megkér, hogy...

Ha egy néni megkér, hogy segítsek neki kifesteni a házát a szabadidőmben akkor milyen adószabályzat alá esik vagy milyen jogszabály érvényes ha fizet az elvégzendő munkáért?

Figyelt kérdés

Mennyi pénzt fogadhatok el?

Mennyit és milyen módon adozhatok belőle?


2019. febr. 2. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Hanem vagy egyéni vállalkozó akkor ez csak feketén működik.
2019. febr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Egyszerűsített foglalkoztatás két magánszemély között.

Napi 1000 Ft járulék a munkaadónak és Neked ha napi bér, ha az meghaladja az adómentesség határát, akkor szja fizetési kötelezettség következő évben szja bevalláskor + a havi eü hozzájárulást fizetned kell, ha nem vagy biztosított máshol.


Adómentes határok nettó órabér ( 2019) :

Minimálbér esetén 729Ft/óra Szakképzettként: 976ft/óra.

vagy napi bér esetén: 5.831/7.804 Ft


Egy évben max 90 napot foglalkoztathat így egy munkaadó/magánszemély.

2019. febr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem festő vagy, csak segítesz neki egyszer jófejségből egy kis mellékesért, ne foglalkozz ilyennel, hogy adózás.
2019. febr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. És várok további részleteket ez ügyben jártasoktól.
2019. febr. 2. 22:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs további...


Ennyi. Hivatalosan egyszerűsített foglalkoztatásban végezhetsz ilyet, ami után a néni napi 1 ezer forintot befizet az államnak és elektronikus úton bejelenti ezt a tevékenységedet az adóhatóságnak.


Ahogy valamelyik előttem szóló írta, ne foglalkozz vele, ha egyszeri és a néni sem az adóhivatalban dolgozik. :)

Maradjon köztetek ez a dolog.


Én minden évben jártam szüretelni a barátom családjához. Tisztában voltam vele, hogy nem tehetném, mert nem vagyok közeli családtag és ha éppen arra jár egy adóellenőrzés, akkor megütheted a bokámat, mert hihetetlen, hogy ingyen teszem. Még azt sem lehet ilyenkor mondani - viccből sem -, hogy ebédet kaptál érte. Mert még a végén kiszámolják az ebéd piaci értékét és az után fizettetik meg az SZJA-t és EHO-t. :)


Tehát csak okosan...

2019. febr. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!