Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelők felett milyen szerv...

Könyvelők felett milyen szerv gyakorol felügyeletet?

Figyelt kérdés

Röviden.


Az összes tavalyi áfa bevallást elrontotta. El is ismeri és több mint egy hónapja ígéri, hogy újra beadja, mindig mond egy újabb határidőt mikorra lesz meg, most már a telefont se veszi fel. Email -re van amikor reagál, valami kamut kitalál éppen miért nem lett meg, de amikor még felvette a telefont mindent megígért, hogy megcsinál, aztán semmi. Nem tudom mi van, mert szerintem sose mond igazat, hogy most nem ért hozzá, vagy ideje nincs rá, vagy magánéleti gondok fogalmam sincs.


Lassan annak is örülök, ha az iratokat vissza tudom szerezni innen, hogy legalább mással megcsináltassam.


Most már mindenképp ügyvéd jön aztán meglátjuk mi legyen, de valami szakmai felügyelet csak kellene legyen ahol jelezni lehetne ezeket az állapotokat, mert van még nála 30 cég szerintem fogalmuk sincs mi folyik itt.


2019. febr. 6. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Kérdező!

Mindenképpen hozd el az irataidat, és utána kéne járni, vajon tényleg rosszak és csak a könyvelő hibájából rosszak-e a bevallások. Mert ha te későn adtál anyagot, hiányosan adtál anyagot, akkor nem egészen igaz az állítás. Hogy álltok a szerződéssel a könyvelési díj rendezésével? Mindent rendben kifizettél neki? Ha igen, és részedről mindig 100%-os együttműködés volt, akkor sürgősen hozd el az anyagodat tőle, tapasztalatom szerint azért ilyen esetekben általában mindkét fél hibás egy kicsit, de sajnos tudom, sok a tesco gazdaságos könyvelő is, de éppen ezeért nem szabad a havi párezres könyvelési díjat kínáló könyvelőket irodákat választani. Anyag kikér ügyvédi felszólítással ha kell, ez után polgári peres út lehet a megoldás!

2019. febr. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kimondott felügyeleti szerv nincs, maximum a polgári peres út járható.
2019. febr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 válaszoló


1. A bevallások rosszak és kizárólag a könyvelő hibájából rosszak. Semmi olyanról nincs szó, hogy bármilyen számlát nem adtam le, vagy késve adtam le, vagy hiányosan adtam le. Minden héten! leadtam a számlákat. Minden hónap 5 -ig az előző havi összes számla nála volt. A legnagyobb hiba, hogy a közösségi beszerzések, bevételek áfáit össze-vissza vallogatta be. Van hónap ahol a közösségi beszerzés és értékesítés áfáját egyszerűen felcserélte!!! Van amikor elfelejtette levonni a 67 -es sorban. Összesítő nyilatkozatot 12 hónapból csak kettőt adott be.


Mindamellett ezt ő maga is elismerte, hogy elrontotta és vállalta is a kijavítást. Január elején néztem át az előző éves áfa bevallásokat, onnantól fogva általában a jövő hétre ígéri, hogy meglesz. Minden héten a jövő hétre. Aztán mindig elmarad, hogy most ilyen időszak van, most olyan időszak van, most a többi cég áfabevallását kell csinálni mert hát 20 -a közeleg. Ez így megy most már egy hónapja. Most már telefont nem veszi fel, email-re nem reagál. Tudja, hogy mit kérdeznék.


2. Van szerződés. Minden havi díjat határidőre elutaltam. Bár ha valaki késik akkor is legfeljebb megáll a munkával, vagy nem áll meg, de követeli az összeget, de hibás bevallásokat nem kellene beadni akkor sem. De mondom 100% -ban minden havi könyvelési díj rendezve van határidőre.


3. Több százezres nagyságrendről beszélünk könyvelési díjban. Nem a gazdaságos kategória és nálam nagyobb cégek is vannak náluk. Még azt is pontosan tudom melyik cégek, mert a kör email-eket úgy küldték, hogy a címzettek között látni lehetett hova küldték még ki. Még az adatvédelem fontosságára felhívó email-t is így küldték ki.

2019. febr. 6. 12:17
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Ha hiányos az anyag vagy késik, attól még a bevallás nem hibás, max önellenőrizni kell később, ha vevőszámla, fad vagy közösségi jön.


Kérdező, ha van regisztrációja, akkor az NGM-nél tehetsz bejelentést; ha nincs, akkor ők nem foglalkoznak vele.

2019. febr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Ne foglalkozz azzal, hogy Te későn adtad le az anyagot, mivel ez esetben neki kellene rád szólnia, és a Te felelősséged mellett 0-san, vagy rész összegekkel is beadhatja határidőre a bevallást.Majd önrevíziózza a Te költségedre.


Kérd ki az anyagodat tőle ( de ha elzárkózik , akkor ez is problémás lehet).


Ebeven nézd meg mikor és mit, hogy adott be.


Számlát adott a könyvelésről, vagy azt is csak úgy betette a többi számla közé? Egyáltalán láttál valaha naplófőkönyvi kivonatot, vagy éves zárásokat?


A megbízási szerződést azonnali hatállyal jogosult vagy felmondani, ha ilyen jellegű mulasztást követ el, vagy időhiányra hivatkozva nem foglalkozik a dolgaiddal.


Vidd át a könyvelési anyagod más könyvelőhöz nézesd át és csináljátok meg az önrevíziókat.


Az önrevíziós költségeket , esetleg bírságot ( újrakönyvelés díja, önrevíziós díjak, ) fizetési meghagyással követelheted tőle hibás teljesítésre hivatkozva. Vagy pl. a keletkezett adóhiány rendezéséhez kapcsolódó kieső bevételeket is, meg az elmaradt bevételeket ( pl. a hibás könyvelés miatt elmaradt fejlesztések, stb. )


Ha nincs követelése a könyvelési díjra, amit bizonyítani tudna és ennek ellenére sem adná ki az anyagot, szólítsd fel, utána ne ptkra menj, hanem rendőrségre magánokirattal való visszaélés miatt ( gyorsabb a folyamata és ingyenes a feljelentés, mint ptkban illetékezni és várni az ingóság kiadatást ). Arra egyből átadja, de azért próbáld kérni folyamatosan és legyen rendes átadás-átvétel jegyzőkönyv, ne postán dobja vissza neked, mert akkor nehéz lesz bizonyítani utólag.


Ha visszakerült az anyag nézd át, hogy megvan e minden, vannak e főkönyvi kivonatok, kimutatások, stb. amire szerződött . Ha nincs, akkor a teljes könyvelési díjat kérheted vissza, de újra is kell könyveltesd.


Ha nem adott számlát, akkor az art. szerinti eset, amit a navhoz kell jelentened.


Ha komolyabb az ügy, akkor párhuzamosan futhat mindhárom aztán majd egyesül, meg lesz 3 lezáró határozatod. ( Nekem pl. törölt adószáma volt, úgy szerződött, a rendőrségi nyomozás során kiderült, nem is rendelkezett képesítéssel, nem volt nyilvántartva sem az Ngm-nél sem az Államkincstárnál. Emiatt már csalással került ki a vizsgálati osztályról az ügy. Egyke nyomtatványon mint alkalmazott jelentette be magát hozzám, hogy úgy könyvel, közben meg megbízási szerződése volt, alkalmazottam nem is volt, akik voltak azokat meg be sem jelentette )



2 év után most kezd lezárulni nekem is egy ilyen ügyem.

( Nav elmeszelte, cégbíróság törölte a cégét, ügyvezetéstől eltiltották 5 évre, csalás egyértelműen nem megállapítható, de mivel nem szerepelt a könyvelők nyilvántartásában -csak tev. körnek fel volt véve a cégében - kezdeményezték a további vizsgálatokat társ szerveknél és "megnyugtattak", nem egyedi eset).


Most jön majd a polgári , kártérítési rész.

2019. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

" sok a tesco gazdaságos könyvelő is, de éppen ezeért nem szabad a havi párezres könyvelési díjat kínáló könyvelőket irodákat választani."


Nekem épp fordítva volt. Kevesebbért könyvel ( 15+áfa és ebben benne van 2 fő bérszámfejtés is ) a normális mint aki előtte volt "sztárkönyvelő".

2019. febr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Van számla, természetesen. Regisztrált könyvelő ennek már akkor utánanéztem amikor megbíztam.


Ezen már ne birkózzunk tovább, hogy biztos én nem adtam le valamit. Mindig mindent leadtam. Nehéz elhinni, hogy valaki lead mindent időben, megértem, hát én az az ügyfél vagyok aki mindent lead és kifizet időben. Nem ma kezdtem, már 10 éve. Soha egy számla se késett, vagy hiányzott 10 év alatt. A korábbi könyvelő nyugdíjba ment, helyette fogadtam fel a tavalyi év január 1 -el a mostaniakat.


Igazából év közben nem nézegettem a főkönyvi kartonokat, több száz oldalas, szemre papíron nehéz is lenne a program nélkül átlátni. Régebben se csináltam, hogy bebútorozok a könyvelőhöz, elfogadtam hogy a szakmája és meg van ahogy kell. Korábbi könyvelőnél ez így jó is volt minden patentul működött, nav is átnézte, volt több ellenőrzés, semmi hibát nem találtak a korábbi könyvelő munkájában. Naivan azt gondoltam az új könyvelőiroda is hasonló lesz.


Most már 2019 -től új helyen vagyok, mindent átnézek. Minden bevallást, többet nem bízok meg a könyvelőkben.

2019. febr. 6. 13:13
 8/9 A kérdező kommentje:

Javításra kerültek a tavalyi áfa bevallások, egy személyes találkozó során elhoztam az iratokat és beküldte a könyvelő az szja bevallást is.


Amit otthon átnéztem és természetesen hibás. Sikerült a kivét összegét az egyéb jövedelem rublikába is beírni, így a duplája után számolta az szja -t.


Most március 11 óta ismét eltűnőset játszik a könyvelő, telefont nem veszi fel, ha felveszi azt mondja ügyfél van visszahív, email -ben egyszer ígérte hogy javítja, persze azóta sem és már semmire nem reagál.


Az évben kétszer hivatkozott számítógép összeomlásra, kétszer betegségre, ez mindegyik olyan amikor épp valamit elrontott és kértem a javítást. Ezek általában 2-3 hétig tartottak. Egyszer két hétig minden nap minden munkaórájában be volt táblázva ügyféllel, nem volt időpont :) Ilyenkor senki nem ír, senki nem veszi fel a telefont, pedig ketten vannak...


Van összesen 35 ügyfele, miután a kör email-eket minden címre másolatban küldte mindnek megvan az email címe is. Sajnálom ezeket az embereket, cégeket mert fogalmuk sincs mekkora bajban vannak, de nem tudok segíteni rajtuk.


Itt már nem is arról van szó, hogy ez egy rossz könyvelő, inkább egy bűnöző aki mások munkáját teszi tönkre és igazából semmi nem gyakorol fölötte kontrollt.

2019. márc. 18. 14:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Mint mondtam én is így voltam, hasonló megoldási időkkel kifogásokkal, stb.


Rendőrség nem foglalkozott vele végül érdemben, csak a magánokirattal való visszaélés állta meg a helyét,-igaz egyik megye szerint a csalás is megállná, míg a másik szerint, vessen magára aki könyvelővel köt szerződést ( pláne ev., mivel nem kötelező ) de így a csalás nem, mert az hogy valaki akárhogy könyvel akárkinek az megbízási szerződés.


Az, hogy szakmailag 0, az meg már annak minősége, hogy nem szerződés szerint teljesít, illetve igényelhető kártérítés is. Nálam pl. éves fejlesztések csúsztak el 20 hónapra, amik komolyabb összegű elmaradt hasznok és károk lettek. Így csak a ptk-s út visz előre, mert komoly károkat tud(ott) okozni, amiket persze más könyvelő miután rendbe tette, meg is lettek valósítva a tervezetthez képest 2 évvel később, viszont ok-okozati összefüggésében a hibás könyvelés miatt esett ki nagyobb összeg, azon felül, hogy az önrevíziós ktg sem olcsó.

2019. márc. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!