Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlanertekesitesbol szarmaz...

Ingatlanertekesitesbol szarmazo nyereseget kell adoznom?

Figyelt kérdés

2018ban eladtam egy lakast,amin nyereseget ertem el. 2019-ben telket vasaroltam az arabol (sot,tobbert)


Kell szja-t fizetnem 2018ra? Kell,h valami idobeli elhatarolasi lehetoseg legyen. Vagy most befizetem es a 2019es bevallasnal visszaigenylem?


2019. febr. 12. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Mikor vetted az eladott lakást?
2019. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2018-ben vettem.
2019. febr. 12. 19:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor a nyeresegd 15%-ara kell fizetned SZJA-t.

(Nyereség = a 2018-ban vásárolt lakás vételi ára - az eladási ára - igazolhatóan lakásra fordított költségek, pl felújítás, ügyvéd díja, stb)

2019. febr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, és az nem számít, hogy telket vettél belőle.
2019. febr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az értékesített lakás után kapott bevételből levonhatod a megszerzésére fordított (hitelt érdemlően igazolni tudott) kiadásaidat, amit a törvény enged vele szemben elszámolni.

Például a lakás megvásárlására fordított összeg, a megszerzésekor az ügyvédnek fizetett díj, a földhivatali bejegyzési díj, a megvásárlása után megfizetett illeték, a törvényben meghatározott értéknövelő beruházások/felújítások igazolt költségét.


A maradék az adóköteles rész, mely után 15 % SZJA-t kell fizetni.


Kedvezmény akkor van, ha saját magad, vagy közeli hozzátartozód lakhatását biztosítod az eladásért kapott összegből (vagy annak egy részével) szociális jellegű intézményben (öregek otthona stb.).

2019. febr. 13. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!