Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény visszaig...

Családi adókedvezmény visszaigénylése, hogyan?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni.Nekem saját jogon jár családipótlék ,így van adókedvezményem amiről most tudtam meg ,hogy jár.Szeretném visszaigényelni,hogy tudom kiszámolni mennyi jár és hova kell és mit beírni?

Köszönöm


2019. febr. 14. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Az szja bevallásban van lehetőség erre. Hamarosan úgyis esedékes.
2019. febr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért kapsz adókedvezményt, mert saját jogon kapod a családi pótlékot, vagy mi?
2019. febr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igen, kettőke, azért kap. NEm értesz hozzá, legalább ne pofázz bele. Vagy mi.


Kérdező, mióta kapod? MErt visszamenőleg önellenőrzéssel is kérheted. Hogy mennyi jár, az attól függ.

De ha a csp miatt családi kedvezményre jogosult vagy, érdemes megnézni a diagnózist, lehet, hogy személyi kedvezményre is jogosít.

2019. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy kérdeztem. Én is kapok betegség miatt adókedvezményt, de az nem családi adókedvezmény, és azt hittem, a kérdező összekever valamit.

Háromka.

2019. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen saját jogon kapom mivel tartós beteg vagyok(nyúl ajak farkastorokkal születtem,emellett születésem óta súlyos asztmámvan,emiatt le is vagyok százalékolva)

Azóta megtudakoltam a a dolgokat .

2019. márc. 2. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!