Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Próbaidő alatt a rendkívüli...

Berserkakaulrik kérdése:

Próbaidő alatt a rendkívüli szabadság idejére jár e bér?

Figyelt kérdés

2019. márc. 5. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Járna, de azonnal ki fognak rúgni.
2019. márc. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz rendkívüli szabadság alatt? Egyébként nincs köze a próbaidőhöz, az biztos, mivel a próbaidőnek egyetlen munkajogi vonatkozása van, mégpedig az indoklás nélküli azonnali hatályú felmondás lehetősége.
2019. márc. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Leírom az egész szitut.

Egy cégnél ahol 4,5 éve dolgoztam felmondtam és egy másiknál leszerződtem 1 hónap különbséggel ami a felmondási idő ugye. Miután felmondtam a régi cégemnél, pár napra meghalt az apukám. Az ilyen esetekben (közeli hozzátartozó halála) jár 2 nap rendkívüli szabadság. Erre rákérdeztem az ottani HR-nél, hogy így van e mondták igen, oké. De mivel a temetés a másik cégnél ért volna, úgy döntöttem itt csak 1 napot veszek ki a kettőből. A temetés ideje az új munkahely második napján volt. Ennél a cégnél 3 napig voltam (hogy miért nem lényeges), és csak két napot fizettek ki, mondván, hogy a próbaidő 3 napja alatt nem jár szabi. De könyörgöm ez mekkora baromság, rendkívüli mindig jár, ez a neve is. A lényeg, hogy megkérdeztem az előző munkahelyem HR-sét és elmondta, hogy a rendkívüli szabadság 2 napját egy helyen lehet kivenni ahol jelented mi történt és élsz is a lehetőséggel, ami logikusan hangzik is. Viszont akkor ők a régi munkahelyem miért nem világosított fel erről, mert akkor kivettem volna ott a két napot, volt mit intézni. A másik az új munkahelyemen miért nem ezt mondták és miért egy hülyeséggel szúrták ki a szemem, hogy nem jár. Tanulság kinek higgy és miért, neten nem találtam erről semmit, hogy osztható a 2 nap 2 cég között, átvihető e. Illetve még ha mondjuk átvihető lenne és igazad van 1 napért perre mész? Illetve én nem láttam a szabadságok tekintetében semmit hogy azt vezetik bárhol is, tehát, hogy a két cég mit lát belőle. Szóval, ha az új helyen is bejelentem az igényemet, honnan tudják, hogy a régi helyen kivettem a 2 napot. Legvégül ugye az új cégnél odaadták "szabinak" a temetésre járó napot csak nem fizettek érte semmit se, ilyenkor akkor érdeme behazudni, hogy fosok hányok egy napig, mert azért legalább kapok némi pénzt, vicces bármi légyen is az igaz, itt átverés történt valahol, de legalább egy helyen...

2019. márc. 6. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!