Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Főállás mellett E. V költségei?

Főállás mellett E. V költségei?

Figyelt kérdés
40 órás munkaviszonnyal rendelkezem, milyen költségekkel járna E.V-nak lenni? Könyvelővel mindenképp egyeztetni fogok de mielött x összeget ráfordítok szeretnék érdeklődni mert hallottam hogy nem kell fizetnem ,,semmit’’csak a bevétel után de mást is..

2019. márc. 11. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy ha KATA adózási formát választasz, akkor fixen havi 25.000 forint az adó (+ helyi adók, ha vannak). A nem KATA nem tudom, pontosan hogy megy, de ha felkeresel egy könyvelőt és kilátásba helyezed, hogy igényt tartasz a segítségére a vállalkozásod könyveléséhez, jó eséllyel ingyen elmagyaráz mindent.
2019. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A párom ugyanígy egyéni vállalkozó. Havi 25ezer Katát fizet a navnak, ha van bevétél, ha nincs. Ezenkívül iparűzési adót fizet, 2x25000 Ft előleget a városnak. Ha szükséges akkor az iparkamarához is be kell jelentkezni, az évi 5000 Ft.

Szerencsére könyvelőre nem kell költenie, mert olyan helyen dolgozok, hogy a bevallásait ki tudom tölteni.

2019. márc. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alacsony bevételnél nem éri meg a KATA, ha valakinek van 36 órát meghaladó munkaviszonya.


Fix költség a kamarai hozzájárulás, ami évi 5.000 Ft (ha KATA, ha nem KATA).


Helyi adó az függ a székhely, telephely(ek) elhelyezkedésétől, de általánosságban )bevétel-anyagköltség-áru és vagy alvállalkozó)*2%.


A vállalkozói adó pedig nem a bevételtől függ, hanem a jövedelemtől, amit úgy kapsz meg, hogy a bevételedből ki kell vonni a ténylegesen a vállalkozás céljára elszámolt költségeket és annak vannak bizonyos adóvonzatai (vannak teljesen legális adóoptimalizálási lehetőségek ezen a téren).


További kérdés esetén keress bátran privátban, szívesen segítek.

2019. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mellékállású szjas-ként nincs járulékfizetési kötelezettséged, csak ha kivéted van, vagyis jövedelmet veszel ki a vállalkozásból.


Elköltségelni sok mindent el lehet, és ha nem akarsz megragadnia 12 millió alatti szinten , akkor is az szja lesz az érdemesebb, mert visszaforgatva gyakorlatilag 0 Ft járulék mellett tudsz fejleszetni, fejlődni és esetleg átalalakulni komolyabb céggé később, ahol meg olcsóbb a kivét, mint ev-ként és magasabb összegre vagy biztosíva mint egy katas ev.

2019. márc. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!