Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Anglia adóvisszatérítés?

Anglia adóvisszatérítés?

Figyelt kérdés
Hazaköltöztem tavaly nyáron az Egyesült Királyságból, így a fizetésem nem érte el az adómentes határt az egész adóévre levetítve. Tehát nem kellett volna adót fizetnem, viszont nyilván fizettem. Mennyi adót kapok vissza / vissza kapom-e az egészet amit befizettem? A visszaigényléshez elég-e, ha benyújtottam a P85 nyomtatványt?

2019. márc. 15. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A P85 mellé csatold a P45 papírod második és harmadik oldalát, amit amúgy, ha maradtál volna az országban, az új munkáltatónak adtál volna be. Ha nem érted el a Personal allowance szintet, akkor mindent visszakapsz, amúgy pedig időarányosan kiszámolják és visszautalják. Én az adóév közepén költzötem el onnan anno, mindent visszakaptam.
2019. márc. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Akinek közelmúltbeli tapasztalata van, remélem segít még információkkal. Addig is, mivel hazaköltöztél, ne csekken kérd az adó visszatérítést. Pontosabban: kérdezd meg előre a magyarországi bankodat, hogy angol font csekket beváltanak-e, mert magyar bankok közül nem ismerek olyan bankot, (esetleg még az OTP), amelyik csekket bevált magánszemélynek.


Ha utalást kérsz: lehet, hogy csak brit bankszámlára utalnak adóvisszatérítést. Ha ez így van, akkor magyar bankszámlára utaláshoz egy ötlet:


revolut-nál nyiss interneten egy számlát (revolut.com). Pár perc a regisztráció és azon belül lesz egy brit számlaszámod is egy brit banknál, amire az adóvisszatérítésedet kérheted. A Revolutnál levő számládról pedig ingyen a magyar bankszámládra tudsz utalni a Revolut mobilapplikécióján belépve. Csak a magyar banknál levő jóváírási díjat kell fizetned. A magyar bankszámla lehet forint számla is.

A Revolut alapcsomagja teljesen ingyenes, nincs számlavezetési díj.

2019. márc. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megtartottam a Natwest számlámat, úgysincs vezetési díj. Meg van egy Monese is, de azt felfüggesztettem. Hogyan fogják tudni, hogy én hova kérem a pénzt? Illetve mennyi idő? Gondolom áprilistól még beletelik pár hónapba.
2019. márc. 15. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!