Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyik adókategóriát javasolná...

Melyik adókategóriát javasolnád? Főállásom mellett a mellékállásomban számlát akarok adni, de ritkán van munka, melyik adókategória lenne a legjobb?

Figyelt kérdés
2019. márc. 16. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy milyen tevékenységre váltottad ki, vagy akarod kiváltani a vállalkozóit. Az is meglehet, hogy nem is kell vállalkozói, esetleg elegendő "adószámos magánszemélyként" adószámot kérned, vagy... attól függ, mit akarsz csinálni.
2019. márc. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

német bérmunkákat vállalni, vagy a környékbe ipari munkákat vállalni,


alkatrészeket gyártanék a cégnél, saját zsebre, ehhez akarok számlát adni.


ez az adószámos magánszemély dolog hogy működik?

mennyibe kerül?

köszi

2019. márc. 16. 15:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsétek el az adószámos magánszemély dolgot, az egyik legveszélyesebb vállalkozási forma ami létezik.
2019. márc. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
miért veszélyes?
2019. márc. 16. 15:52
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Mert a végén még jobban jársz, mint ha a még semmire kiváltod a vállalkozóit .😂


Ettől függetlenül az ilyen tevékenységhez amit írtál nem lesz jó. Alapanyag ktg. beruhazasi igény függő is ( meg mellette sok màs egyéb ) hogy mi érheti meg, bár szerintem az itthoni hekyett érdemesebb lenne szétnézned kint is.Mert klaszisokkal jobb lehetőségek is vannak egy nemzetközi partner esetén, mint egy itthoni ev. vagy bármi.

2019. márc. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért veszélyes, mert adószámos magánszemélyként nem lehet üzletszerűen, nyereségszerzés céljából gazdasági tevékenységet végezni. Hogy hol a határ? Na ezért veszélyes például.

Másodállásúként jobb a sima egyéni vállalkozás. Sokmindent el lehet költségelni, járulékot nem kell fizetned.

2019. márc. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok! Egyetértek, ilyen tevékenységre nem is lehetsz adószámos magánszemély, meg őstermelőit sem kapsz, mert messze áll attól! Marad a normál vállalkozói igazolvány, tételes költségelszámolással, és majd a ténylegesen elért nyereség után fizetsz adót, járulékot. Addig, amíg mellette valóban van főállású munkaviszonyod.

De vigyázz, ha közben valami miatt a napi 8 órás munkaviszony lecsökken napi 6 órára, abban a percben főállású vállalkozó lettél, és akkor már kérdés, hogy az egész megéri-e.

2019. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát nem csak a tételes költségelszámolás marad, lehet átalányadózó vagy katás is. Ezért szajkózom mindig, hogy az embernek le kell ülni egy könyvelővel egyeztetni. Te elmondod, hogy konkrétan mit akar, a könyvelő célzott kérdésekkel kiegészíti az infókat és úgy a neked legkedvezőbb adózási módot fogja javasolni. Már ha ért hozzá persze :D
2019. márc. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyen tevékenységre, amit másodállású vállalkozóként, és 2-3 havonta írna 1-1 bevételi számlát, egyáltalán nem jó sem az átalányadózás (az is tevékenységekhez kötött!), a KATA pedig még úgy se! Mi a fenének fizetne havonta ennyi-annyi járulékot, egyebeket. Gondolkozz már! Egyébként én is azt írtam neki, hogy könyvelővel kell megbeszélni, nem itt az ilyen-olyan rész-ismeretekkel rendelkező mezei tanácsadókat faggatni.
2019. márc. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy azt válassza, hanem, hogy van lehetősége. Rengeteg infót nem ismerünk még vele kapcsolatban, azért írtam csak, hogy képben legyen, hogy van választása. Mert gondolkoztam :)

De abban legalább egyetértünk, hogy menjen könyvelőhöz.

2019. márc. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!