Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mai világbna nem gyanús egy...

Mai világbna nem gyanús egy kézzel kitöltött adóigazolás amit ráadásul 2 hónapos késéssel ad oda a főnök?

Figyelt kérdés

Az adiógazolásokat jan 31-ig kellett volna kiadni. Sokan nem kapták meg a mai napig se.

EGyik fickó odament a főnökhöz hogy ő most itt lecövekel és addig el nem megy míg kezébe nem kapja.

Nagy nehezen adtak neki egy KÉZZEL kitöltött adóigazolást.

Nem gyanús csöppet ez?


Mert a cégnek kell hogy legyen ügyfélkapuja, kötelező. Ha az alkalmazott be van jelentve az ügyfélkapuból 2 kattintás igazolást nyomtatni.

Vajon miért szívatja a cég saját magát azzal hogy kézzel szarakodik mikor printelhet is 1 perc alatt?


Ha be van jelentve.... de ha nincs vagy be van de nem annyi bérre amit hazudnak neki akkor már értem miért kapott nem ügyfélkapuból printelt igazolást.



És mégse értem mert a kézzel írt igazoláson is van pecsét és aláírás a cég büntetőjogilag is felel a tartalmáért ha kézzel írt akkor is.

Így ha kamu van rajta nem számít h kézzel írt.


Érti valaki?

Én azt hittem értem , de aztán rájöttem mégse értem.


2019. ápr. 18. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Egyszerű, szólni kell a navnak, nem kaptál Jan 31 óta se M30as nyomtatványt. Ne félj, ők majd kikérik.
2019. ápr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Munkaügyis, menj aludni, kèső van.
2019. ápr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi bajod a kézzel írottal? Az is teljesen hivatalos, ha a munkáltatói jogkör gyakorlója írta alá. Még csak pecsét sem kötelező rá. Ha van rajta, az még jobb. :)


Az nagyobb gond, hogy január 31-ig nem biztosította a dolgozóinak.


Párom cége ugyanezt csinálja, februártól kell imádkozni nekik május közepéig, hogy adják már oda, mire nagy nehezen megkapják a visszadátumozott igazolást. Ez megy vagy 7 éve.

2019. ápr. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor a dolgozó miért nem ellenőrzi a saját ügyfélkapuján, hogy hol és mennyiért van bejelentve, mennyit vontak tőle stb...


Üres nyomtatvány van kinyomtatva, és azt tölti ki. Nem szabály ellenes, tény, hogy hülyeség.

2019. ápr. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyszer már fel lettél világosítva, hogy az M30-nak semmi köze az ügyfélkapuhoz, nem onnan töltik le.
2019. ápr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a munkaügyis kérdező csak fele annyira kitartóan és szorgalmasan dolgozna mint ahogy a kérdéseket ömleszti, akkor már gazdag ember lehetne...
2019. ápr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!