Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kijelenteni visszamenőleg lehet?

Kijelenteni visszamenőleg lehet?

Figyelt kérdés
Felmondtam a cégnél de az ügyfélkapuban még nem írja a végdátumot, olyan mintha folyamatos lenne a jogviszony.
2019. ápr. 18. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Mikor mondtál fel? Az ügyfélkapus, ebeves adatok azért nem mindig real timeban vannak.


Amúgy lehet visszamenőlegesen is kijelenteni. Törvény szerint 8 napja van rá a munkáltatónak.

2019. ápr. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen igen.


A munkáltatónak a jogviszony megszűnését követő 8 napja van arra, hogy ezt "szankciók" nélkül megtegye.


Én 4 éve már nem dolgozom a cégnél, mégsem jelentettek ki. Elfelejtettek. A lőtéri kutyát nem érdekli. Engem sem... :)

2019. ápr. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De ha nem vagyok kijelentve akkor járulékot is kellene fizetniük nem?

Tehát amíg nemvagyok kijelentve addig minimum a fizetetlen napoknak is ketyegnie kellene nem?

2019. ápr. 19. 17:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Járulékot a számfejtett béred után fizetnek.

Mivel nem dolgozol ott, és nem szerzel tőlük jövedelmet, ezért nincs béred, ami után bármit is fizetniük kellene.


NAV szokott időnként egyeztetéseket végezni a rendszerükben olyan szinten, hogy emberünk be van jelentve, de havi bevallás nem érkezik róla a cégtől. Ilyenkor felvetődik a kérdés, hogy azért, mert már nem dolgozik ott, csak elfelejtették kijelenteni.

Ha ráérnek, foglalkoznak vele. De mivel keményen leépítik őket is, ezért akik ott maradnak, fontosabb dolgokat végeznek, mivel ők biztosítják az állam költségvetési bevételeit. Tehát ez "ráérős" kategória... :)

2019. ápr. 20. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!