Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elvált apaként a nem nálam...

Elvált apaként a nem nálam elhelyezett gyermekeim után érvényesíthetek adókedvezményt?

Figyelt kérdés
az adókedvezmény az eltartottak száma után érvényesíthető. Levonják a gyermektartást tőlem havonta és nem értem, hogy miért a nejem és az új férje érvényesítheti az adókedvezményt.
2019. ápr. 29. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a feltétele a családi pótlékra jogosultság, te meg nem vagy rá jogosult, életvitelszerű együttélés híján.
2019. ápr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. értem már , miért van kevés házasság és gyermek-vállalás.
2019. ápr. 29. 09:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt értem, miért vagy elvált. Ok nevelik, te meg vinnéd a pénzt..m
2019. ápr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Én vagyok aki fizeti a gyermektartást! Akkor ki viszi a pénzt? Én egy ft pénzt sem vettem fel a gyermekeim után. Ez a magyar jogrendszer abszolute igazságtalan és megértem az elvált apákat, amikor ügyvédet fogadnak fel. Azoknak kedvez a törvény, akik hűtlenül elhagyják a férjüket, és viszik a gyermeket, néha még az autót és lakást is . de bezzeg a pénzünk kell utána is. csoda ha a pasik nem akarnak már gyermeket és házasságot sem? miért lett annyi nő manapság ribi?
2019. ápr. 29. 12:22
 5/8 anonim ***** válasza:

A nem életvitelszerű együttélés még nem zárja ki az adókedvezményt vagy csp jogosultságot, vér szerinti szülőként.


Ha van hivatalos határozat a gyerek elhelyezésről, az ad rá jogalapot.


Ha "csak" rossz viszonyban élnének külön a szülők, akár már új párral is és nem lenne határozat a gyerek elhelyezéséről - családba fogadás, mindkét fél írásos megállapodása, stb - ugyanúgy igénybe vehetné mindkettőt.


Pláne ha bizonyítani is tudja, hogy tartásdíjat is fizet valamilyen formában, ami eleve több, mint az adókedvezmény meg csp összege jó esetben.


Viszont mivel elváltak, jó eséllyel van rendelkező rész a gyerek elhelyezésre vonatkozóan is, amivel jogalap megszűnhet még az egyik vér szerinti szülőnek is.

2019. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Abban az esetben, ha a külön élő szülők jogerős bírósági döntés, egyezség alapján egyenlő időszakokban felváltva gondozzák gyermeküket saját háztartásukban, a családi pótlékra 50-50%-ban jogosultak, és a családi kedvezmény meghatározott részét is érvényesíthetik mindketten. A gyermeket mindketten kedvezményezett eltartottként vehetik figyelembe és így határozhatják meg az őket megillető családi kedvezmény mértékét, melynek 50%-át vehetik figyelembe.


Máskülönben nem.

Az új férjet meg ne keverd bele!

2019. ápr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A nem életvitelszerű együttélés még nem zárja ki az adókedvezményt vagy csp jogosultságot, vér szerinti szülőként.


De, kizárja. felváltva gondozás esetén felváltva élnek a gyerekkel. A kérdező meg egyáltalán nem.

2019. ápr. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Már csak az utána lévő mondatot hagytad le ami egyből világosan leírja azt amire utal az amit bemásoltál.


Ha apuka kint dolgozik egy évből 8 hónapot külföldön ,eltartott anyuka közben unalmában itthon félre megy a két gyerekkel. Hazajön és elválnak, de mindkét félnél nevelkedik a gyerek, akkor apuka ugyanúgy jogosult a külföldi munkáltató általi child allowance-ra (megtörtént események alapján, nem elméleti szinten) is.

2019. ápr. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!