Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha europan beluli orszagbol...

Ha europan beluli orszagbol rendelek termeket, es tovabb adom ertekesitoknek, akkor milyen adot kell fizetni?

Figyelt kérdés
Egy fajta rágót szeretnék rendelni nagy mennyiségben franciaországból, (magyarországon is lehet venni, csak franciaorszagban olcsobb) Van egy cég ausztraliaban, akik ott szeretnek ezt a ragot arusitani nagy mennyisegben, es ok kertek meg, hogy szerezzek nekik 1000 csomaggal. Ki is néztem az oldalt, hogy honnan rendeljem meg, de az csak egy sima oldal, megrendelem, es kihozzak (szamlaval). Ilyenkor nekem adoznom kell? Ha tovabb ertekesitem? Ha igen, akkor hol kell ezt bejelenteni, vagy engedelyt kerni ?
2019. máj. 8. 14:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Nos, ha te ezt megrendeled és továbbadod, akkor ahhoz számlaképesnek kell lenni - azaz ki kell váltanod a vállalkozóit és a vállalkozási formától fűggöen adózni.

Amúgy azt nem értem: miért nem az ausztrál cég rendeli meg a rágót? Mi akadályozza meg őket ebben?

2019. máj. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!