Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Interneten eladó dolgok utáni...

Interneten eladó dolgok utáni adózás?

Figyelt kérdés

Hogy van ez az adózás? Meddig nem kell adózni a dolgok után?


1. Példa : Vettem egy dolgok 1400 Ft-ért, de nekem nem kell, majd eladom 1600 Ft-ért. Ez után kell adózni?


2. Példa: Vettem valamit 20.000 Ft-ért, de eladom 15.000 Ft-ért. Ez után kell?


Vagy hogy van ez?


2019. máj. 16. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A megunt használt holmijaidat évi 600 000 Ft-ig adómentesen eladhatod.
2019. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe beletartozhat mindkét példád. Ha az 1400 forintos dolgod mégsem kell, de találsz valakit, aki megveszi 1600-ért, minden további nélkül eladhatod. Meg ha a húszezrest csak 15-ért tudod eladni, az is rendben van.

Viszont ha üzletszerűen akarod árulni őket, akkor adóznod kell utána. De ha csak egyszer-egyszer, akkor mindegy, mennyiért vetted és mennyiért adod el, lényeg, hogy évi 600 ezer alatt maradj.

2019. máj. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
üzlet szerű alatt mit gondolsz? Mert pl vettem kínából a telómhoz pár cuccot, viszont a telóm már elkelt, én pedig a hozzá tartozó dolgokat eladnám. Viszont bukni sem akarok rajta, illetve elég sok minden van hozzá, majdnem 10 cucc, amit csak egyenként tudok eladni. Nem nagy érték, de akkor is
2019. máj. 28. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!