Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Kata-s vagyok, de Áfa...

Ha Kata-s vagyok, de Áfa körbe kérem magam, akkor mennyi a havi járulékom? Megemelkedik?

Figyelt kérdés
És ez esetben ha kiállítok egy számlát az elvégzett munkáról, mondjuk 100 ezer + Afa = 127 ezer ft, akkor a 27 ezer forint ÁFÁ-vsl szembe tudom állítani a kiadásaim áfáját? Ha van annyi számlám a kiadásaimról, amelynek Áfája 27 ezer forint, akkor nulla áfát kell befizetnem?

2019. jún. 4. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy keress fel egy könyvelőt - ha ÁFÁ-s leszel, úgyis kell - és ne a Gyakorira hagyatkozz ilyen komoly adózási témában.
2019. jún. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm okoska!

innentől kezdve ha valaki rátalál a kérdésre nem fog válaszolni.

2019. jún. 4. 16:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Havi járulékod nincs, mivel katás vagy. Fizeted a 25/50/75 ezret. Az áfád attól függ, hogy mennyi levonható áfát tudsz elszámolni, ez több dologtól is függhet. De ha 100+27 értékben van bevételed és 100+27 értékben vigyelembe vehető kiadásod, akkor nem kell áfát fizetned. Sőt, akár következő időszakra átvihető vagy visszaigényelhető áfád is keletkezhet, ha annyi a kiadásod.

Azt azért jó hogyha tudod, hogy ha áfás katás leszel, akkor már nem áll fent a könnyített adminisztráció lehetősége, nem elég bevételi nyilvátartást vezetni. Sokkal komolyabb dolgok kellenek, áfaanalitika pl, aminek megvannak a kötelező tartalmi elemei. Tényleg nem cseszegetésből írom, de kelleni fog könyvelő.

2019. jún. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én se cseszegetésből írtam neki (1-es vagyok) hanem azért, mert szemmel láthatólag alapvető fogalmakkal nincs tisztában és ÁFÁ-san meg tényleg amúgy is kell könyvelő. Ráadásul tök normális hangnemben írtam. Na mindegy...
2019. jún. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és ha jól tudom - de ez nem biztos - hogy ÁFA körösként kötelező lesz neki vállalkozói számlát vezetni - míg AAM-es KATA-sként nem kötelező, érkezhet a bevétel a magánszámlára is.
2019. jún. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Így van, jól tudod. Kötelező a vállalkozói bankszámla.
2019. jún. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi :-)
2019. jún. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!