Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítség! Ha állami intézmény...

Segítség! Ha állami intézmény támogatást folyósít valahová, akkor arról kötelező számlát kiállítani?

Figyelt kérdés
Mit kell csinálni a számlával miután kiállították?

#számla #támogatás #állam bácsi
2019. júl. 17. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ideje lenne felkeresni egy köynvelőt, mert az a gyanúm, hogy te az a katás ev vagy, aki a napokban folyamatosan a számlázásról kérdez.

Értem én, hogy katásnak nem kell köynvelő, de a tájékozatlanságod nagyon durva és nagy bukta lehet belőle.

2019. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1: A kérdésre válaszolj és ne hülyeségeket írj!
2019. júl. 17. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Te jószagú atya úristen! egyetértek az első hozzászólóval, sürgősen keress meg egy könyvelőt, ja hogy fizetni kell... Igen, neki sincs ingyen a kenyér!!
2019. júl. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A támogatás valószínűleg "egyéb bevétel", arról nem kell számlát kiállítani, hisz nem valaminek az ellenértékeként kapod.

Ugyebár azt sem mondtad el, hogy mi az a "valahová"?

Magánszemély? Vállalkozás? Egyéb szervezet (pl. alapítvány)?

2019. júl. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én azt kérdezem, hogy az intézménynek kell-e számlát kiállítania, ami osztja a támogatásokat. Tényleg nulla a színvonal itt gyakorin.
2019. júl. 17. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Aki a támogatást ADJA, az miért állítana ki számlát?


Aki pénzért vásárol a boltban az szokott számlát kiállítani?


Számlát vagy más bizonylatot az ad, aki ellenértéket (általában pénzt) KAP.

2019. júl. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
:)
2019. júl. 18. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!