Hogyan lehet eladni egy hitellel terhelt ingatlant?

Figyelt kérdés

Van egy ház, amit örököltem, viszont van rajta kb. 7 millió hitel (fundamenta) és kb. 2 millió jelzálogjog a Magyar Állam felé.

Biztosító nem fizet ki, csak baleseti halál esetén fizetett volna ki.

Viszont nekem nincs arra pénzem, hogy ezt is törlesszem. Ezért a kérdésem arra irányul, hogy járt-e valaki hasonló cipőben és sikerült neki, és hogy, vagy ha valaki tudja a megfelelő eljárást ez esetben, vagy megszívtam, mint annak a rendje...!?



2019. júl. 26. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Feltételezem bementél már a hitelező bankba, és megkérdezted, hogy mi az eljárás. Hogy örökösként mit kell tenned. Nem is mehet tovább a hitel egy halott nevén...
2019. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Semmi rosszindulat, de úgy ha találsz olyan balekot, aki hitelestül megvásárolja.
2019. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Eladni egyszerűen lehet jön egy vevő, mondja megvenné.

Ügyvéd ír egy adásvételit, hogy a vevő által fizetett X millióból a vevő 7milliót közvetlenül a fundamentának utal, 2 milliót az államnak, a fennmaradó részt neked.


Ha megtörtént az utalás a hitelezők felé az ingatlan tehermentesen kerül az új tulajhoz.


Ez banki hitelnél szokott működni, azt nem tudom, hogy az állam felé a jelzálog ezt mennyire bonyolítja meg.


Ha nem ér az ingatlan annyit, mint a rajta lévő hitelek, akkor a hagyatéki tárgyaláson lemondhatsz az örökségről, akkor se ház se hitel.

2019. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

"Semmi rosszindulat, de úgy ha találsz olyan balekot, aki hitelestül megvásárolja."


Semmi rosszindulat, de eleg gyakori ugylet hitellel terhelt ingatlan eladasa, le lehet szepen papirozni az egeszet, hogy a vevo ne fizessen tobbet, (mint piaci ertek - fennmarado hiteltartozas).

2019. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsót le lehet pontozni, de attól még teljesen igaza van.


Aki megveszi az ingatlant, annak olyan mindegy, hogy MOST milyen tartozás van rajta, az számít, hogy amikor a tulajdoni lapra rákerül, akkor legyen tehermentes az ingatlan. Gyakran a vevő vételárrészletéből teszik tehermentessé.

2019. júl. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xswerdy ***** válasza:
100%

Annyival egészíteném ki, hogy először kell kérni egy igazolást a hitelezőktől a fennálló tartozásról. Az normál esetben kevesebb, mint a bejegyzett jelzálog (hiszen azóta történt törlesztés), de lehet több is (ha elmaradt a törlesztés, és mindenféle késedelmi kamatok rárakódtak). És ennek megfelelően kell beleírni az adásvételibe, hogy mennyit fizet a vevőd a hitelezőidnek.


Mindez nekem működött úgy is, hogy az én (vevő) bankom először az eladó bankjának fizetett, és miután az levette jelzálogot, akkor fizette ki az eladónak a továbbiakat.

2019. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A lényeg, hogy tudom mire számítsak.

Ment mindenkinek a zöld kéz. :)

2019. júl. 26. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!