Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Honnan tudhatom biztosan,...

Honnan tudhatom biztosan, hogy valóban a bankkal beszélek e-mailen?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2 hete volt egy internetes tranzakcióm, külföldre küldtem egy csomagot, a vevő elküldte screenshot formájában a fizetésről szóló nyugtát. Nemzetközi bank, név szerint BMCE bank. 3 nappal később kaptam tőlük egy emailt, hogy a pénzem úton van a számlámra, másnap ismét írtak, hogy hálózati hiba miatt x összeggel több pénzt indítottak el, amit már nem tudnak törölni. Azt kérik hogy ezt a túlfizetési összeget először rendezzem, majd utána véglegesítik a tranzakciót. A banknak írtam az oldalukon található e-mail címre, de nem kaptam választ. Hogyan győződhetek meg arról, hogy valóban a bankkal beszélek-e, és nem csak még jobban le akarnak húzni?
2019. júl. 31. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ez biztos átverés. Gondolkozz! Elindították a pénzt, de többet de ezt csak akkor kapod meg, ha előtte a többletet visszautalod. Na persze. Akkora kamu mint az állat.
2019. júl. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Ez tipikus csalás.

Keress rá a Nigériai csalás témakörre.


Ha jól értem, akkor a terméket amit még akart venni te már elküldted? Akkor tanulópénz, pénzt nem kapsz, az 100%.

2019. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Ez 100% kamu. És a csomagnak is nyugodtan ints búcsút, azt sem látod többé.


El sem hiszem, hogy 2019-ben emberek bedőlnek egy nigériai scamnek...

2019. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Átverés-gyanús, nem is kicsit! Próbálkozz még a bankkal, de ne azon a címen amit ők adtak meg, hanem a bank hivatalos oldalán, amire keress rá!
2019. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
2019-ben ennek még bedölnek emberek???
2019. júl. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
26%

"a vevő elküldte screenshot formájában a fizetésről szóló nyugtát."


Melyik bankból és mekkora összegről küldjek neked ilyen nyugtát? :)


"Hogyan győződhetek meg arról, hogy valóban a bankkal beszélek-e, és nem csak még jobban le akarnak húzni?"


Ha tényleg a bank hivatalos oldaláról írtál nekik most levelet, akkor most kezd nekik leesni, hogy egy átvert ember írt nekik.


Nagyon csúnyán átvertek.


Összességében:

"Honnan tudhatom biztosan, hogy valóban a bankkal beszélek e-mailen?"


Sehonnan. De nincs is olyan, hogy a bank levelezget veled. Pedig volt már jónéhány külföldi tranzakcióm. Akár vásárlás, akár eladás.

2019. júl. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen biztos, hogy nem bankkal emailezel, mivel a bankok nem kommunikálnak emailben. De még, ha akarnának is, akkor sem tudnának emailt íni, mivel nincs meg nekik az email címed!


Eleve nem is értem, miért küldted el a csomagot, amíg nem jött meg a pénz? Már innen tudta a vevō, hogy egy idiótával van dolga, most még pénzzel is le akar húzni, te meg még asszisztálsz is hozzá! Hihetetlen, hogy ilyen létezik!

2019. aug. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy újszülöttnek minden vicc új, a keresőt meg egyik balfék sem tudja használni!


Kérdező írjál vissza a kamu banknak, hogy véletlen 10X annyit küldtél nekik, mert 1db nullával többet írtál be átutalásnál és küldjék neked vissza ők a különbözetet.

2019. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kereső használata alapszinten menne akkor a kérdések kétharmada nem is lenne...
2019. aug. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!