Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankok a folyoszamlan adnak...

A bankok a folyoszamlan adnak kamatot a penzre higy követi az inflaciot, vagy parna alatt eri meg jobban penzt tartani?

Figyelt kérdés

A fizum folyoszamlara jön nincs kezelesi költseg, neha jovairnak valami potom összeget a bankok a szamlamon de nem ertem az mi

Nincs kezelesi költsegem tranzakcios dij sem.


Erre ismerek egy vallalkozo aki csak keszpenzt forgat es kiröhög nagypofaval hogy a bankok ugy is csak lehuzzak az embert. De mondtam neki a penz erteke naponta romlik azaz pl amennyiböl ma veszel egy autot abbol 20 ev mulva nem tudsz, mert allto helyeben az inflaciot sem követi, de akkor is nagypofaval röhög rajtam tovabb, ami olyan szinten irrital ha igaza is lenne de pofan vagnam.

Amugy mast is irrital ha valaki kiröhögve érvel vagy csak engem?


2019. aug. 1. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Mást is irritál. Meg az emberi butaság is.


A bank fizet valamennyi kamatot, de az nagyon messze van az inflációtól, sokkal közelebb a nullához. Ha se tranzakciós díj, se kártyadíj, se havidíj nincs a csomagodban, akkor mindegy, hogy otthon tartod vagy a bankban. A bankból nehezebb ellopni, ennyi a különbség.

2019. aug. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kartyadiv èves dij 5000 Ft. Ennyi


Akkor nem tudok igazán ellenervelni.

Köszi a választ.


De a röhöges miatt szepen ignoraltam az illetöt.

2019. aug. 1. 09:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem ad kamatot a bank, hogy ha szigorúan nézzük kicsit jobb a kp.


Venni kell a fölös pénzből MÁP+t. Az likvid és kamatozik is. 1 hónapon belül nem szabad visszaváltani, mert akkor kevesebbet kapsz vissza, mint amit beraktál.


Összességében kevesebb lesz rajta a kamat, mint az infláció, de több, mint amit a bank ad.


Ilyen barmokkal minek állsz szóba? Egyébként addig röhög csak, míg egyszer betörnek hozzá és a kp-t elviszek.

A bankkártyánál a biztonságot és kényelmet fizeted meg, nekem megér évi 5ezret.

Nem a kamat miatt kell bankszámlát tartani.

2019. aug. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Minél olcsóbb egy bankszámla, annál alacsonyabb a betéti kamat. Lehet akár 0.01%, de találkoztam már 0.00% betéti kamattal is. Van, amikor ezt is érdemes beleszámolni a bankszámla díjába, mert néha pár forint különbségek vannak.

Arra szinte egyik bank sem ad, ha csak pihen a pénz a számlán (vagy hasonló mértékűt). Ha lekötöd, akkor lehet néhány % kamat (ha hagyod is kifutni a lekötést). Ez a kamat általában évi 2-2.5% körüli (azaz havi kb 0.2%).


Jelenleg határeset, hogy bankbetétnél/lekötésnél, vagy egyszerűbb befektetésnél hoz-e valamit az, hogy bankban van. Oda kell utalni, a végén el kell utalni (saját banki lekötésnél ez nincs), kamatadó is van, így nagyon számolgatni kell. Éven belüli lekötés más banknál szinte biztosan nem éri meg, éven túl meg jobbak általában az állampapírok kamatai is.

2019. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Oda kell utalni, a végén el kell utalni (saját banki lekötésnél ez nincs), kamatadó is van, így nagyon számolgatni kell"


Amiatt MÁP+. Be és kifizetés díjtalan, kamatadó nincs.

Ráadásul bármikor visszaváltható.


A banki és befektetési termékek ezzel nem tudnak versenyezni.

2019. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!