Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankot ajánljátok...

Melyik bankot ajánljátok számomra lakossági számlavezetésre, magasabb kategóriában? Fontos, hogy magyar állampapírokat tudjak rajta adni / venni.

Figyelt kérdés

Havi kb. 500.000 Ft nettó jövedelemhez, pár millió Forint megtakarításhoz, magyar állampapírokhoz keresek megfelelő forint számlát.


Devizaszámlára nincs szükségem, ellenben egy virtuális számlára szükségem van külföldi internetes vásárlásokhoz.


Jelenleg az MKB Prémium nevő csomagjában vagyok, de el szeretném hagyni az MKB bankot pár napon belül.


2019. aug. 3. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Állampapírokhoz, egyáltalán bármilyen értékpapírhoz értékpapírszámlát kell nyitnod. Ha nem akarsz a Magyar Államkincstárnál akkor lehet banknál is. De ez nem jár alapból a bankszámla mellé.

Tehát azt is meg kellene nézned, hogy az értékpapírszámlákát az egyes bankok milyen díjakkal vezetik illetve az állampapírok adása és vétele milyen díjakkal történik.



Virtuális kártyát négy hazai bank kínál. Korábban átnéztem, amikor új bankot kerestem.

OTP, CIB, Erste, MKB

Tehát az első háromból kell választanod, ha ez szempont.


Bankszámlacsomag választó kalkulátorokat kellene megnézned, úgy mint bankracio.hu vagy bankmonitor.hu

Viszont ezek az értékpapírszámlákat nem hasonlítják össze, főleg nem a bankszámla kínálattal kombinálva.

2019. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úgy néz ki, hogy most megegyeztem az MKB-val. :)
2019. aug. 4. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!