Miért nem kapok hitelt?

Figyelt kérdés

El nem tudom képzelni hogy mi lehet az oka. Valaki tipp? Lentebb pár infó.


-214.000 nettó jövedelem

-6 éve ugyan annál a cégnél dolgozom, kereskedelemben

-soha nem volt sehol hitelem, sem tartozásom

-25 éves vagyok

-saját házban élek, nincs rajta semmilyen hitel

-egyedülálló

-nincs hitelkártyám, csak betéti, kb 11 éve ugyan azt a számlát használom (knh)

-33.000 havi törlesztőre szerettem volna felvenni 1m forintot használt autó vásárlásra, 3 év futamidővel



2019. aug. 4. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerencsejáték?

Hallottam már olyant, hogy valaki azért nem kapott hitelt, mert tetemes pénzeket költött szerencsejátékra (számlakivonaton látszik, ha saját banknál kértél)

2019. aug. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem mondják meg. Megtehetik.

Az biztos, hogy ha egyszer elutasítottak akkor máskor is el fognak. Mivel nem valami olyan ok van amit közöltek és te megváltoztattad ahogy kérték.

2019. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Hát, nekem az OTP csökkentette a hitelkeretem csak úgy, semmi nem indokolta, egy alkalommal használtam, azóta nincs a számlám egyenlege 250e alatt soha (pluszban), az érkező utalás azóta a töbszörösére emelkedett, mióta folyószámlahitelem vam.

Rákérdeztem, mert érdekelt, a válasz: jogukban áll felülvizsgálni és módosítani. MEgszüntettem azóta, mert nem kell, de azért belegondoltam, mi van azzal, aki mondjuk nettó százat kap, hasznlja a folyószmlahitelt és előzetes értesítés nélkül egyik hónapban mondjuk csak a bére feléhez jut hozzá.

2019. aug. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Meg kell próbálni másik banknál.
2019. aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#1: Soha nem vettem még egy lottó szelvényt se. :D
2019. aug. 4. 10:54
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is probald máshol.


Lehet, hogy nekik túl fiatal vagy, lehet bajuk a végzetséged/munkád. Lehet baj, hogy egyedülálló vagy. Bármi lehet.


De a leirtak alapján könnyen lehet, hogy más bank adna.



(személyes véleményem, hogy autót olyat vegyél amit ki bírsz fizetni hitel nélkül, pénzügyi tanácsadó azt szokta mondani, hogy 3-6 hónap alatt összespórolt pénzt költsük maximum autóra)

2019. aug. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Masik bankot probalj idiota aki nejed nem ad hitelt
2019. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld másik banknál felvenni.


Az is hitelnek számít, ha pl a telefonod részletre van, vagy vettél anno tévét vagy valamit részletre, és lehet egyszer kimarad a havi törlesztő, sajnos azt is látja a bank.


De mondom, próbáld máshol.

2019. aug. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld máshol. Pont pénteken akartam a bankommal beszélni hitelről, de még az előzetes elbírálásig sem jutottunk el. Más bank meg szíves örömest ad, csak be kell mennem hétfőn aláírni.
2019. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem áldd a szerencsédet. Autóvásárlásra jobb, ha nem veszel fel hitelt. 200 fölötti nettóval egyébként is fél év alatt összespórolod, aztán bemutathatod a középső ujjadat a bank ablakán.
2019. aug. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!